Antonio Carraro AV 2.85 L vs Deutz-Fahr 4080E – porównanie parametrów
Wyłącznie na podstawie danych producentów i CEPiK
Zestawienie parametrów Antonio Carraro AV 2.85 L i Deutz-Fahr 4080E (ciągniki rolnicze) na podstawie wpisów w dowodach rejestracyjnych (CEPiK, październik 2025 – wrzesień 2026).
- Moc netto silnika (najczęstszy wpis): Antonio Carraro AV 2.85 L – 55 kW, Deutz-Fahr 4080E – 55 kW (ta sama wartość).
- Moc netto – mediana: Antonio Carraro AV 2.85 L – 55,0 kW, Deutz-Fahr 4080E – 55,4 kW (różnica 0,4 kW).
- Pojemność skokowa (najczęstszy wpis): Antonio Carraro AV 2.85 L – 2 800 cm³, Deutz-Fahr 4080E – 2 890 cm³ (różnica 90 cm³).
- Masa własna (najczęstszy wpis): Antonio Carraro AV 2.85 L – 3 300 kg, Deutz-Fahr 4080E – 3 080 kg (różnica 220 kg).
Deutz-Fahr 4080E wygrywa w 2 z 4 parametrów (równe: 2).
- Deutz-Fahr 4080E: większa pojemność silnika o 90 cm³ (+3,2%), więcej pierwszych rejestracji o 10 (+36%).
Antonio Carraro AV 2.85 L Deutz-Fahr 4080E
Moc netto silnika (najczęstszy wpis)
Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)
Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)
Porównaj Antonio Carraro AV 2.85 L z najpopularniejszym w klasie: New Holland T5.90S
Porównaj Deutz-Fahr 4080E z najpopularniejszym w klasie: New Holland T5.90S
| Parametr | Antonio Carraro AV 2.85 L | Deutz-Fahr 4080E |
|---|---|---|
| Silnik | ||
| Moc netto silnika (najczęstszy wpis) | 55 kW (ok. 75 KM) | 55 kW (ok. 75 KM) |
| Moc netto – mediana | 55,0 kW (ok. 75 KM) | 55,4 kW (ok. 75 KM) +0,7% |
| Pojemność skokowa (najczęstszy wpis) | 2 800 cm³ | 2 890 cm³ lepsza wartość +3,2% |
| Paliwo | olej napędowy | olej napędowy |
| Masa | ||
| Masa własna (najczęstszy wpis) | 3 300 kg +7,1% | 3 080 kg |
| Masa własna – mediana | 3 300 kg +7,3% | 3 075 kg |
| Ewidencja | ||
| Podrodzaj | kołowy | kołowy |
| Rok produkcji – nowe | 2024–2026 | 2023–2026 |
| Rocznik – najnowszy rok produkcji (nowe) | 2026 | 2026 |
| Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026) | 28 (nowe: 28, używane z importu: 0) | 38 (nowe: 38, używane z importu: 0) lepsza wartość +36% |
Źródło: Centralna Ewidencja Pojazdów, API CEPiK – ciągniki rolnicze zarejestrowane po raz pierwszy w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026). To wpisy z dowodów rejestracyjnych, nie katalog producenta; „najczęstszy wpis” to wartość podana dla największej liczby pojazdów danego modelu. Szczegóły na kartach: Antonio Carraro AV 2.85 L, Deutz-Fahr 4080E.