Case IH FARMALL 100A vs Kubota M5-092 – porównanie parametrów
Wyłącznie na podstawie danych producentów i CEPiK
Zestawienie parametrów Case IH FARMALL 100A i Kubota M5-092 (ciągniki rolnicze) na podstawie wpisów w dowodach rejestracyjnych (CEPiK, październik 2025 – wrzesień 2026).
- Moc netto silnika (najczęstszy wpis): Case IH FARMALL 100A – 74 kW, Kubota M5-092 – 71 kW (różnica 3 kW).
- Moc netto – mediana: Case IH FARMALL 100A – 74,0 kW, Kubota M5-092 – 70,9 kW (różnica 3,1 kW).
- Pojemność skokowa (najczęstszy wpis): Case IH FARMALL 100A – 3 600 cm³, Kubota M5-092 – 3 770 cm³ (różnica 170 cm³).
- Masa własna (najczęstszy wpis): Case IH FARMALL 100A – 4 150 kg, Kubota M5-092 – 3 740 kg (różnica 410 kg).
Case IH FARMALL 100A wygrywa w 2 z 4 parametrów (równe: 1).
- Case IH FARMALL 100A: mocniejszy o 3 kW (ok. 4 KM) (+4,2%), więcej pierwszych rejestracji o 12 (+27%).
- Kubota M5-092: większa pojemność silnika o 170 cm³ (+4,7%).
Case IH FARMALL 100A Kubota M5-092
Moc netto silnika (najczęstszy wpis)
Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)
Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)
Porównaj Case IH FARMALL 100A z najpopularniejszym w klasie: Massey Ferguson MF 5M.95
Porównaj Kubota M5-092 z najpopularniejszym w klasie: New Holland T5.90S
| Parametr | Case IH FARMALL 100A | Kubota M5-092 |
|---|---|---|
| Silnik | ||
| Moc netto silnika (najczęstszy wpis) | 74 kW (ok. 101 KM) lepsza wartość +4,2% | 71 kW (ok. 97 KM) |
| Moc netto – mediana | 74,0 kW (ok. 101 KM) +4,4% | 70,9 kW (ok. 96 KM) |
| Pojemność skokowa (najczęstszy wpis) | 3 600 cm³ | 3 770 cm³ lepsza wartość +4,7% |
| Paliwo | olej napędowy | olej napędowy |
| Masa | ||
| Masa własna (najczęstszy wpis) | 4 150 kg +11% | 3 740 kg |
| Masa własna – mediana | 4 150 kg +11% | 3 745 kg |
| Ewidencja | ||
| Podrodzaj | kołowy | kołowy |
| Rok produkcji – nowe | 2023–2026 | 2024–2026 |
| Rok produkcji – z importu | 2025–2025 (mediana 2025) | brak danych |
| Rocznik – najnowszy rok produkcji (nowe) | 2026 | 2026 |
| Rocznik – mediana roku produkcji (import) | 2025 | brak danych |
| Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026) | 57 (nowe: 56, używane z importu: 1) lepsza wartość +27% | 45 (nowe: 44, używane z importu: 0) |
Źródło: Centralna Ewidencja Pojazdów, API CEPiK – ciągniki rolnicze zarejestrowane po raz pierwszy w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026). To wpisy z dowodów rejestracyjnych, nie katalog producenta; „najczęstszy wpis” to wartość podana dla największej liczby pojazdów danego modelu. Szczegóły na kartach: Case IH FARMALL 100A, Kubota M5-092.