Wtorek, 3 listopada 2026 · Imieniny: Hubert, Marcin, Sylwia
Notowania EUR/PLN4,4185 ▲ 0,5%USD/PLN3,9389 ▲ 0,4%Pszenica konsumpcyjna972 zł/t ▲ 0,8%Kukurydza973 zł/t ▲ 1,7%Rzepak2 513 zł/t ▲ 0,5%Tuczniki6,27 zł/kg ▼ -0,6%Młode byki27,77 zł/kg ▲ 0,1%Mleko surowe1,94 zł/kg ▲ 2,1%Stan: 3.11, 06:10 · wszystkie ceny
Gorące tematy:

Case MX135 vs Fendt 714 VARIO – porównanie parametrów

Wyłącznie na podstawie danych producentów i CEPiK

Zestawienie parametrów Case MX135 i Fendt 714 VARIO (ciągniki rolnicze) na podstawie wpisów w dowodach rejestracyjnych (CEPiK, październik 2025 – wrzesień 2026).

Fendt 714 VARIO wygrywa w 4 z 4 parametrów.

  • Fendt 714 VARIO: mocniejszy o 5 kW (ok. 7 KM) (+4,9%), większa pojemność silnika o 180 cm³ (+3,1%), nowsze egzemplarze z importu (mediana) o 10 lat, więcej pierwszych rejestracji o 8 (+23%).

Podsumowanie wygenerowane automatycznie wyłącznie z liczb w tabeli; liczymy tylko parametry, w których więcej znaczy jednoznacznie więcej, z wartością dla obu modeli w tej samej jednostce. Masy nie oceniamy.

Kluczowe parametry (długość słupka względem większej wartości)

Case MX135 Fendt 714 VARIO

Moc netto silnika (najczęstszy wpis)

103 kW
108 kW

Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)

5 880 cm³
6 060 cm³

Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)

35 rejestracji
43 rejestracji

Porównaj Case MX135 z najpopularniejszym w klasie: Massey Ferguson MF 5M.95 (ciągniki kołowe, 100–149 KM; 101 pierwszych rejestracji)

Porównaj Fendt 714 VARIO z najpopularniejszym w klasie: Massey Ferguson MF 5M.95 (ciągniki kołowe, 100–149 KM; 101 pierwszych rejestracji)

ParametrCase MX135Fendt 714 VARIO
Silnik
Moc netto silnika (najczęstszy wpis)103 kW (ok. 140 KM)108 kW (ok. 147 KM) lepsza wartość +4,9%
Moc netto – mediana103,0 kW (ok. 140 KM)108,0 kW (ok. 147 KM) +4,9%
Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)5 880 cm³6 060 cm³ lepsza wartość +3,1%
Paliwoolej napędowyolej napędowy
Masa
Masa własna (najczęstszy wpis)6 380 kg +1,3%6 300 kg
Masa własna – mediana6 350 kg6 500 kg +2,4%
Ewidencja
Podrodzajkołowykołowy
Rok produkcji – z importu1997–2003 (mediana 1999)2000–2015 (mediana 2009)
Rocznik – mediana roku produkcji (import)19992009 lepsza wartość
Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)35 (nowe: 0, używane z importu: 35)43 (nowe: 0, używane z importu: 43) lepsza wartość +23%

Zielonym oznaczamy lepszą wartość tylko tam, gdzie więcej znaczy jednoznacznie więcej (moc, pojemność silnika, liczba cylindrów, zbiorniki, wydajność rozładunku, prędkość, szerokość hedera, udźwig, nowszy rocznik, liczba rejestracji w CEPiK) i obie wartości są pojedynczą liczbą w tej samej jednostce. Procent przy większej wartości to różnica względem mniejszej. Masy i wymiarów nie oceniamy. Ceny nie podajemy – nie ma jej w naszych bazach.

Źródło: Centralna Ewidencja Pojazdów, API CEPiK – ciągniki rolnicze zarejestrowane po raz pierwszy w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026). To wpisy z dowodów rejestracyjnych, nie katalog producenta; „najczęstszy wpis” to wartość podana dla największej liczby pojazdów danego modelu. Szczegóły na kartach: Case MX135, Fendt 714 VARIO.

Zmień modele w porównywarce →

Inne zestawienia tych modeli