Deutz-Fahr 3060 vs Zetor 7211 – porównanie parametrów
Wyłącznie na podstawie danych producentów i CEPiK
Zestawienie parametrów Deutz-Fahr 3060 i Zetor 7211 (ciągniki rolnicze) na podstawie wpisów w dowodach rejestracyjnych (CEPiK, październik 2025 – wrzesień 2026).
- Moc netto silnika (najczęstszy wpis): Deutz-Fahr 3060 – 44 kW, Zetor 7211 – 46 kW (różnica 2 kW).
- Moc netto – mediana: Deutz-Fahr 3060 – 43,5 kW, Zetor 7211 – 46,0 kW (różnica 2,5 kW).
- Pojemność skokowa (najczęstszy wpis): Deutz-Fahr 3060 – 2 220 cm³, Zetor 7211 – 3 600 cm³ (różnica 1 380 cm³).
- Masa własna (najczęstszy wpis): Deutz-Fahr 3060 – 1 880 kg, Zetor 7211 – 3 410 kg (różnica 1 530 kg).
Remis: każdy z modeli ma lepszą wartość w 2 z 4 parametrów.
- Deutz-Fahr 3060: nowsze egzemplarze z importu (mediana) o 35 lat, więcej pierwszych rejestracji o 7 (+18%).
- Zetor 7211: mocniejszy o 2 kW (ok. 3 KM) (+4,5%), większa pojemność silnika o 1 380 cm³ (+62%).
Deutz-Fahr 3060 Zetor 7211
Moc netto silnika (najczęstszy wpis)
Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)
Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)
Porównaj Deutz-Fahr 3060 z najpopularniejszym w klasie: New Holland T5.90S
Porównaj Zetor 7211 z najpopularniejszym w klasie: New Holland T5.90S
| Parametr | Deutz-Fahr 3060 | Zetor 7211 |
|---|---|---|
| Silnik | ||
| Moc netto silnika (najczęstszy wpis) | 44 kW (ok. 60 KM) | 46 kW (ok. 63 KM) lepsza wartość +4,5% |
| Moc netto – mediana | 43,5 kW (ok. 59 KM) | 46,0 kW (ok. 63 KM) +5,7% |
| Pojemność skokowa (najczęstszy wpis) | 2 220 cm³ | 3 600 cm³ lepsza wartość +62% |
| Paliwo | olej napędowy | olej napędowy |
| Masa | ||
| Masa własna (najczęstszy wpis) | 1 880 kg | 3 410 kg +81% |
| Masa własna – mediana | 1 875 kg | 3 310 kg +77% |
| Ewidencja | ||
| Podrodzaj | kołowy | kołowy |
| Rok produkcji – nowe | 2024–2026 | brak danych |
| Rok produkcji – z importu | 2023–2024 (mediana 2023) | 1984–1995 (mediana 1988) |
| Rocznik – najnowszy rok produkcji (nowe) | 2026 | brak danych |
| Rocznik – mediana roku produkcji (import) | 2023 lepsza wartość | 1988 |
| Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026) | 46 (nowe: 44, używane z importu: 2) lepsza wartość +18% | 39 (nowe: 0, używane z importu: 39) |
Źródło: Centralna Ewidencja Pojazdów, API CEPiK – ciągniki rolnicze zarejestrowane po raz pierwszy w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026). To wpisy z dowodów rejestracyjnych, nie katalog producenta; „najczęstszy wpis” to wartość podana dla największej liczby pojazdów danego modelu. Szczegóły na kartach: Deutz-Fahr 3060, Zetor 7211.