Wtorek, 3 listopada 2026 · Imieniny: Hubert, Marcin, Sylwia
Notowania EUR/PLN4,4185 ▲ 0,5%USD/PLN3,9389 ▲ 0,4%Pszenica konsumpcyjna972 zł/t ▲ 0,8%Kukurydza973 zł/t ▲ 1,7%Rzepak2 513 zł/t ▲ 0,5%Tuczniki6,27 zł/kg ▼ -0,6%Młode byki27,77 zł/kg ▲ 0,1%Mleko surowe1,94 zł/kg ▲ 2,1%Stan: 3.11, 06:10 · wszystkie ceny
Gorące tematy:

Fendt 516 VARIO vs New Holland T7.165 – porównanie parametrów

Wyłącznie na podstawie danych producentów i CEPiK

Zestawienie parametrów Fendt 516 VARIO i New Holland T7.165 (ciągniki rolnicze) na podstawie wpisów w dowodach rejestracyjnych (CEPiK, październik 2025 – wrzesień 2026).

New Holland T7.165 wygrywa w 4 z 5 parametrów (równe: 1).

  • New Holland T7.165: mocniejszy o 1 kW (ok. 1 KM) (+0,8%), większa pojemność silnika o 2 690 cm³ (+67%), nowsze egzemplarze z importu (mediana) o 6 lat, więcej pierwszych rejestracji o 74 (+224%).

Podsumowanie wygenerowane automatycznie wyłącznie z liczb w tabeli; liczymy tylko parametry, w których więcej znaczy jednoznacznie więcej, z wartością dla obu modeli w tej samej jednostce. Masy nie oceniamy.

Kluczowe parametry (długość słupka względem większej wartości)

Fendt 516 VARIO New Holland T7.165

Moc netto silnika (najczęstszy wpis)

120 kW
121 kW

Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)

4 040 cm³
6 730 cm³

Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)

33 rejestracji
107 rejestracji

Porównaj Fendt 516 VARIO z najpopularniejszym w klasie: Claas ARION 640 (ciągniki kołowe, 150–199 KM; 136 pierwszych rejestracji)

Porównaj New Holland T7.165 z najpopularniejszym w klasie: Claas ARION 640 (ciągniki kołowe, 150–199 KM; 136 pierwszych rejestracji)

ParametrFendt 516 VARIONew Holland T7.165
Silnik
Moc netto silnika (najczęstszy wpis)120 kW (ok. 163 KM)121 kW (ok. 165 KM) lepsza wartość +0,8%
Moc netto – mediana120,0 kW (ok. 163 KM)121,0 kW (ok. 165 KM) +0,8%
Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)4 040 cm³6 730 cm³ lepsza wartość +67%
Paliwoolej napędowyolej napędowy
Masa
Masa własna (najczęstszy wpis)6 940 kg +6,1%6 540 kg
Masa własna – mediana6 935 kg +6,0%6 540 kg
Ewidencja
Podrodzajkołowykołowy
Rok produkcji – nowe2023–20262023–2026
Rok produkcji – z importu2014–2022 (mediana 2014)2017–2022 (mediana 2020)
Rocznik – najnowszy rok produkcji (nowe)20262026
Rocznik – mediana roku produkcji (import)20142020 lepsza wartość
Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)33 (nowe: 14, używane z importu: 19)107 (nowe: 103, używane z importu: 4) lepsza wartość +224%

Zielonym oznaczamy lepszą wartość tylko tam, gdzie więcej znaczy jednoznacznie więcej (moc, pojemność silnika, liczba cylindrów, zbiorniki, wydajność rozładunku, prędkość, szerokość hedera, udźwig, nowszy rocznik, liczba rejestracji w CEPiK) i obie wartości są pojedynczą liczbą w tej samej jednostce. Procent przy większej wartości to różnica względem mniejszej. Masy i wymiarów nie oceniamy. Ceny nie podajemy – nie ma jej w naszych bazach.

Źródło: Centralna Ewidencja Pojazdów, API CEPiK – ciągniki rolnicze zarejestrowane po raz pierwszy w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026). To wpisy z dowodów rejestracyjnych, nie katalog producenta; „najczęstszy wpis” to wartość podana dla największej liczby pojazdów danego modelu. Szczegóły na kartach: Fendt 516 VARIO, New Holland T7.165.

Zmień modele w porównywarce →

Inne zestawienia tych modeli