Wtorek, 3 listopada 2026 · Imieniny: Hubert, Marcin, Sylwia
Notowania EUR/PLN4,4185 ▲ 0,5%USD/PLN3,9389 ▲ 0,4%Pszenica konsumpcyjna972 zł/t ▲ 0,8%Kukurydza973 zł/t ▲ 1,7%Rzepak2 513 zł/t ▲ 0,5%Tuczniki6,27 zł/kg ▼ -0,6%Młode byki27,77 zł/kg ▲ 0,1%Mleko surowe1,94 zł/kg ▲ 2,1%Stan: 3.11, 06:10 · wszystkie ceny
Gorące tematy:

Fendt 828 VARIO vs John Deere 6R 250 – porównanie parametrów

Wyłącznie na podstawie danych producentów i CEPiK

Zestawienie parametrów Fendt 828 VARIO i John Deere 6R 250 (ciągniki rolnicze) na podstawie wpisów w dowodach rejestracyjnych (CEPiK, październik 2025 – wrzesień 2026).

John Deere 6R 250 wygrywa w 4 z 5 parametrów.

  • Fendt 828 VARIO: więcej pierwszych rejestracji o 45 (+59%).
  • John Deere 6R 250: mocniejszy o 11 kW (ok. 15 KM) (+5,2%), większa pojemność silnika o 730 cm³ (+12%), nowszy rocznik (nowe) o 3 lata, nowsze egzemplarze z importu (mediana) o 11 lat.

Podsumowanie wygenerowane automatycznie wyłącznie z liczb w tabeli; liczymy tylko parametry, w których więcej znaczy jednoznacznie więcej, z wartością dla obu modeli w tej samej jednostce. Masy nie oceniamy.

Kluczowe parametry (długość słupka względem większej wartości)

Fendt 828 VARIO John Deere 6R 250

Moc netto silnika (najczęstszy wpis)

211 kW
222 kW

Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)

6 060 cm³
6 790 cm³

Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)

121 rejestracji
76 rejestracji

Porównaj Fendt 828 VARIO z najpopularniejszym w klasie: Fendt 724 VARIO (ciągniki kołowe, 200 KM i więcej; 228 pierwszych rejestracji)

Porównaj John Deere 6R 250 z najpopularniejszym w klasie: Fendt 724 VARIO (ciągniki kołowe, 200 KM i więcej; 228 pierwszych rejestracji)

ParametrFendt 828 VARIOJohn Deere 6R 250
Silnik
Moc netto silnika (najczęstszy wpis)211 kW (ok. 287 KM)222 kW (ok. 302 KM) lepsza wartość +5,2%
Moc netto – mediana211,0 kW (ok. 287 KM)221,7 kW (ok. 301 KM) +5,1%
Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)6 060 cm³6 790 cm³ lepsza wartość +12%
Paliwoolej napędowyolej napędowy
Masa
Masa własna (najczęstszy wpis)9 490 kg10 680 kg +13%
Masa własna – mediana9 580 kg10 675 kg +11%
Ewidencja
Podrodzajkołowykołowy
Rok produkcji – nowe2013–20232024–2026
Rok produkcji – z importu2010–2022 (mediana 2015)2023–2026 (mediana 2026)
Rocznik – najnowszy rok produkcji (nowe)20232026 lepsza wartość
Rocznik – mediana roku produkcji (import)20152026 lepsza wartość
Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)121 (nowe: 3, używane z importu: 118) lepsza wartość +59%76 (nowe: 66, używane z importu: 10)

Zielonym oznaczamy lepszą wartość tylko tam, gdzie więcej znaczy jednoznacznie więcej (moc, pojemność silnika, liczba cylindrów, zbiorniki, wydajność rozładunku, prędkość, szerokość hedera, udźwig, nowszy rocznik, liczba rejestracji w CEPiK) i obie wartości są pojedynczą liczbą w tej samej jednostce. Procent przy większej wartości to różnica względem mniejszej. Masy i wymiarów nie oceniamy. Ceny nie podajemy – nie ma jej w naszych bazach.

Źródło: Centralna Ewidencja Pojazdów, API CEPiK – ciągniki rolnicze zarejestrowane po raz pierwszy w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026). To wpisy z dowodów rejestracyjnych, nie katalog producenta; „najczęstszy wpis” to wartość podana dla największej liczby pojazdów danego modelu. Szczegóły na kartach: Fendt 828 VARIO, John Deere 6R 250.

Zmień modele w porównywarce →

Inne zestawienia tych modeli