John Deere X9 1100 vs New Holland CR10.90 – porównanie parametrów
Wyłącznie na podstawie danych producentów i CEPiK
Zestawienie parametrów John Deere X9 1100 i New Holland CR10.90 (kombajny zbożowe) na podstawie materiałów producentów.
- Moc maksymalna: John Deere X9 1100 – 515 kW, New Holland CR10.90 – 515 kW (ta sama wartość).
- Moc znamionowa: John Deere X9 1100 – 450 kW, New Holland CR10.90 – 470 kW (różnica 20 kW).
- Pojemność silnika: John Deere X9 1100 – 13,6 l, New Holland CR10.90 – 15,9 l (różnica 2,3 l).
- Zbiornik ziarna: John Deere X9 1100 – 16 200 l, New Holland CR10.90 – 14 500 l (różnica 1 700 l).
New Holland CR10.90 wygrywa w 3 z 6 parametrów (równe: 1).
- John Deere X9 1100: większy zbiornik ziarna o 1 700 l (+12%), szybszy rozładunek o 27 l/s (+17%).
- New Holland CR10.90: wyższa moc znamionowa o 20 kW (ok. 27 KM) (+4,4%), większa pojemność silnika o 2,3 l (+17%), większy zbiornik paliwa o 50 l (+4,0%).
John Deere X9 1100 New Holland CR10.90
Moc maksymalna
Moc znamionowa
Pojemność silnika
Zbiornik ziarna
| Parametr | John Deere X9 1100 | New Holland CR10.90 |
|---|---|---|
| Silnik | ||
| Moc maksymalna | 515 kW (ECE R 120) | 515 kW (ECE R 120 (ISO 14396)) |
| Moc w KM | 700 KM (wg producenta) | 700 KM (wg producenta) |
| Moc znamionowa | 450 kW | 470 kW lepsza wartość +4,4% |
| Liczba cylindrów | brak danych | 6 |
| Pojemność silnika | 13,6 l | 15,9 l lepsza wartość +17% |
| Silnik | John Deere 13,6 l, Stage V, podwójna turbosprężarka | Cursor 16, 6 cylindrów, 15,9 l, Stage V |
| Omłot i separacja | ||
| System omłotu | Rotorowy – dwa rotory (Dual Rotor) | Rotorowy – dwa rotory osiowe (Twin Rotor) |
| Szerokość bębna | — | brak danych |
| Separacja | 2 rotory Ø 610 mm, dł. 3510 mm; powierzchnia omłotu 1,6 m², separacji 3,6 m² | 2 rotory; powierzchnia omłotu i separacji 3,13 m²; bijak Ø/szer. 1560 mm |
| Czyszczenie i zbiornik | ||
| Powierzchnia sit | 7,0 m² (z przednim sitem) | 6,5 m² |
| Zbiornik ziarna | 16 200 l lepsza wartość +12% | 14 500 l |
| Wydajność rozładunku | 186 l/s lepsza wartość +17% | 159 l/s |
| Zbiornik paliwa | 1250 l (mocznik 83 l) | 1300 l (mocznik 160 l) lepsza wartość +4,0% |
| Masa i napęd | ||
| Szerokość przyrządu żniwnego | brak danych | Przystawki od 5,18 do 15,2 m (zakres dla całej serii CR) |
| Prędkość maksymalna | 40 km/h | brak danych |
| Napęd | koła, gąsienice | koła, gąsienice SmartTrax |
| Status w ofercie | Aktualna oferta (stan 2026) | Aktualna oferta (stan 2026) |
| Seria | X9 | CR (Twin Rotor) |
Źródło: dane techniczne producentów zebrane na kartach modeli: John Deere X9 1100, New Holland CR10.90. Producenci mogą podawać wartości według różnych norm – opis normy przy wartości, jeśli go podano.