Wtorek, 3 listopada 2026 · Imieniny: Hubert, Marcin, Sylwia
Notowania EUR/PLN4,4185 ▲ 0,5%USD/PLN3,9389 ▲ 0,4%Pszenica konsumpcyjna972 zł/t ▲ 0,8%Kukurydza973 zł/t ▲ 1,7%Rzepak2 513 zł/t ▲ 0,5%Tuczniki6,27 zł/kg ▼ -0,6%Młode byki27,77 zł/kg ▲ 0,1%Mleko surowe1,94 zł/kg ▲ 2,1%Stan: 3.11, 06:10 · wszystkie ceny
Gorące tematy:

Kubota L2-522 vs Ursus C 360 – porównanie parametrów

Wyłącznie na podstawie danych producentów i CEPiK

Zestawienie parametrów Kubota L2-522 i Ursus C 360 (ciągniki rolnicze) na podstawie wpisów w dowodach rejestracyjnych (CEPiK, październik 2025 – wrzesień 2026).

Ursus C 360 wygrywa w 3 z 4 parametrów.

  • Kubota L2-522: nowszy rocznik (nowe) o 43 lat.
  • Ursus C 360: mocniejszy o 1 kW (ok. 1 KM) (+2,7%), większa pojemność silnika o 690 cm³ (+28%), więcej pierwszych rejestracji o 166 (+173%).

Podsumowanie wygenerowane automatycznie wyłącznie z liczb w tabeli; liczymy tylko parametry, w których więcej znaczy jednoznacznie więcej, z wartością dla obu modeli w tej samej jednostce. Masy nie oceniamy.

Kluczowe parametry (długość słupka względem większej wartości)

Kubota L2-522 Ursus C 360

Moc netto silnika (najczęstszy wpis)

37 kW
38 kW

Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)

2 430 cm³
3 120 cm³

Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)

96 rejestracji
262 rejestracji

Porównaj Kubota L2-522 z najpopularniejszym w klasie: New Holland T5.90S (ciągniki kołowe, 50–99 KM; 300 pierwszych rejestracji)

Porównaj Ursus C 360 z najpopularniejszym w klasie: New Holland T5.90S (ciągniki kołowe, 50–99 KM; 300 pierwszych rejestracji)

ParametrKubota L2-522Ursus C 360
Silnik
Moc netto silnika (najczęstszy wpis)37 kW (ok. 50 KM)38 kW (ok. 52 KM) lepsza wartość +2,7%
Moc netto – mediana37,4 kW (ok. 51 KM)38,2 kW (ok. 52 KM) +2,1%
Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)2 430 cm³3 120 cm³ lepsza wartość +28%
Paliwoolej napędowyolej napędowy, benzyna, nie dotyczy
Masa
Masa własna (najczęstszy wpis)2 070 kg2 120 kg +2,4%
Masa własna – mediana2 070 kg2 125 kg +2,7%
Ewidencja
Podrodzajkołowykołowy
Rok produkcji – nowe2023–20261979–1983
Rok produkcji – z importubrak danych1972–1992 (mediana 1984)
Rocznik – najnowszy rok produkcji (nowe)2026 lepsza wartość1983
Rocznik – mediana roku produkcji (import)brak danych1984
Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)96 (nowe: 96, używane z importu: 0)262 (nowe: 5, używane z importu: 218) lepsza wartość +173%

Zielonym oznaczamy lepszą wartość tylko tam, gdzie więcej znaczy jednoznacznie więcej (moc, pojemność silnika, liczba cylindrów, zbiorniki, wydajność rozładunku, prędkość, szerokość hedera, udźwig, nowszy rocznik, liczba rejestracji w CEPiK) i obie wartości są pojedynczą liczbą w tej samej jednostce. Procent przy większej wartości to różnica względem mniejszej. Masy i wymiarów nie oceniamy. Ceny nie podajemy – nie ma jej w naszych bazach.

Źródło: Centralna Ewidencja Pojazdów, API CEPiK – ciągniki rolnicze zarejestrowane po raz pierwszy w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026). To wpisy z dowodów rejestracyjnych, nie katalog producenta; „najczęstszy wpis” to wartość podana dla największej liczby pojazdów danego modelu. Szczegóły na kartach: Kubota L2-522, Ursus C 360.

Zmień modele w porównywarce →

Inne zestawienia tych modeli