Wtorek, 3 listopada 2026 · Imieniny: Hubert, Marcin, Sylwia
Notowania EUR/PLN4,4185 ▲ 0,5%USD/PLN3,9389 ▲ 0,4%Pszenica konsumpcyjna972 zł/t ▲ 0,8%Kukurydza973 zł/t ▲ 1,7%Rzepak2 513 zł/t ▲ 0,5%Tuczniki6,27 zł/kg ▼ -0,6%Młode byki27,77 zł/kg ▲ 0,1%Mleko surowe1,94 zł/kg ▲ 2,1%Stan: 3.11, 06:10 · wszystkie ceny
Gorące tematy:

Kubota M5-112 vs New Holland T5.110 – porównanie parametrów

Wyłącznie na podstawie danych producentów i CEPiK

Zestawienie parametrów Kubota M5-112 i New Holland T5.110 (ciągniki rolnicze) na podstawie wpisów w dowodach rejestracyjnych (CEPiK, październik 2025 – wrzesień 2026).

Kubota M5-112 wygrywa w 2 z 5 parametrów (równe: 2).

  • Kubota M5-112: mocniejszy o 3 kW (ok. 4 KM) (+3,7%), większa pojemność silnika o 170 cm³ (+4,7%).
  • New Holland T5.110: więcej pierwszych rejestracji o 46 (+124%).

Podsumowanie wygenerowane automatycznie wyłącznie z liczb w tabeli; liczymy tylko parametry, w których więcej znaczy jednoznacznie więcej, z wartością dla obu modeli w tej samej jednostce. Masy nie oceniamy.

Kluczowe parametry (długość słupka względem większej wartości)

Kubota M5-112 New Holland T5.110

Moc netto silnika (najczęstszy wpis)

84 kW
81 kW

Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)

3 770 cm³
3 600 cm³

Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)

37 rejestracji
83 rejestracji

Porównaj Kubota M5-112 z najpopularniejszym w klasie: Massey Ferguson MF 5M.95 (ciągniki kołowe, 100–149 KM; 101 pierwszych rejestracji)

Porównaj New Holland T5.110 z najpopularniejszym w klasie: Massey Ferguson MF 5M.95 (ciągniki kołowe, 100–149 KM; 101 pierwszych rejestracji)

ParametrKubota M5-112New Holland T5.110
Silnik
Moc netto silnika (najczęstszy wpis)84 kW (ok. 114 KM) lepsza wartość +3,7%81 kW (ok. 110 KM)
Moc netto – mediana84,4 kW (ok. 115 KM) +4,2%81,0 kW (ok. 110 KM)
Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)3 770 cm³ lepsza wartość +4,7%3 600 cm³
Paliwoolej napędowyolej napędowy
Masa
Masa własna (najczęstszy wpis)3 740 kg4 200 kg +12%
Masa własna – mediana3 745 kg3 900 kg +4,1%
Ewidencja
Podrodzajkołowykołowy
Rok produkcji – nowe2024–20262022–2026
Rok produkcji – z importu2022–2022 (mediana 2022)2022–2022 (mediana 2022)
Rocznik – najnowszy rok produkcji (nowe)20262026
Rocznik – mediana roku produkcji (import)20222022
Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)37 (nowe: 36, używane z importu: 1)83 (nowe: 82, używane z importu: 1) lepsza wartość +124%

Zielonym oznaczamy lepszą wartość tylko tam, gdzie więcej znaczy jednoznacznie więcej (moc, pojemność silnika, liczba cylindrów, zbiorniki, wydajność rozładunku, prędkość, szerokość hedera, udźwig, nowszy rocznik, liczba rejestracji w CEPiK) i obie wartości są pojedynczą liczbą w tej samej jednostce. Procent przy większej wartości to różnica względem mniejszej. Masy i wymiarów nie oceniamy. Ceny nie podajemy – nie ma jej w naszych bazach.

Źródło: Centralna Ewidencja Pojazdów, API CEPiK – ciągniki rolnicze zarejestrowane po raz pierwszy w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026). To wpisy z dowodów rejestracyjnych, nie katalog producenta; „najczęstszy wpis” to wartość podana dla największej liczby pojazdów danego modelu. Szczegóły na kartach: Kubota M5-112, New Holland T5.110.

Zmień modele w porównywarce →

Inne zestawienia tych modeli