Kubota RTV-X1110 vs Lovol M254 – porównanie parametrów
Wyłącznie na podstawie danych producentów i CEPiK
Zestawienie parametrów Kubota RTV-X1110 i Lovol M254 (ciągniki rolnicze) na podstawie wpisów w dowodach rejestracyjnych (CEPiK, październik 2025 – wrzesień 2026).
- Moc netto silnika (najczęstszy wpis): Kubota RTV-X1110 – 18 kW, Lovol M254 – 18 kW (ta sama wartość).
- Moc netto – mediana: Kubota RTV-X1110 – 18,2 kW, Lovol M254 – 18,4 kW (różnica 0,2 kW).
- Pojemność skokowa (najczęstszy wpis): Kubota RTV-X1110 – 1 120 cm³, Lovol M254 – 1 530 cm³ (różnica 410 cm³).
- Masa własna (najczęstszy wpis): Kubota RTV-X1110 – 1 090 kg, Lovol M254 – 1 660 kg (różnica 570 kg).
Lovol M254 wygrywa w 3 z 5 parametrów (równe: 2).
- Lovol M254: większa pojemność silnika o 410 cm³ (+37%), nowsze egzemplarze z importu (mediana) o 4 lata, więcej pierwszych rejestracji o 42 (+140%).
Kubota RTV-X1110 Lovol M254
Moc netto silnika (najczęstszy wpis)
Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)
Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)
Porównaj Kubota RTV-X1110 z najpopularniejszym w klasie: Ursus C 335
Porównaj Lovol M254 z najpopularniejszym w klasie: Ursus C 335
| Parametr | Kubota RTV-X1110 | Lovol M254 |
|---|---|---|
| Silnik | ||
| Moc netto silnika (najczęstszy wpis) | 18 kW (ok. 24 KM) | 18 kW (ok. 24 KM) |
| Moc netto – mediana | 18,2 kW (ok. 25 KM) | 18,4 kW (ok. 25 KM) +1,1% |
| Pojemność skokowa (najczęstszy wpis) | 1 120 cm³ | 1 530 cm³ lepsza wartość +37% |
| Paliwo | olej napędowy, benzyna | olej napędowy |
| Masa | ||
| Masa własna (najczęstszy wpis) | 1 090 kg | 1 660 kg +52% |
| Masa własna – mediana | 1 092 kg | 1 656 kg +52% |
| Ewidencja | ||
| Podrodzaj | kołowy | kołowy |
| Rok produkcji – nowe | 2024–2026 | 2024–2026 |
| Rok produkcji – z importu | 2018–2020 (mediana 2020) | 2024–2025 (mediana 2024) |
| Rocznik – najnowszy rok produkcji (nowe) | 2026 | 2026 |
| Rocznik – mediana roku produkcji (import) | 2020 | 2024 lepsza wartość |
| Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026) | 30 (nowe: 27, używane z importu: 3) | 72 (nowe: 70, używane z importu: 2) lepsza wartość +140% |
Źródło: Centralna Ewidencja Pojazdów, API CEPiK – ciągniki rolnicze zarejestrowane po raz pierwszy w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026). To wpisy z dowodów rejestracyjnych, nie katalog producenta; „najczęstszy wpis” to wartość podana dla największej liczby pojazdów danego modelu. Szczegóły na kartach: Kubota RTV-X1110, Lovol M254.