Wtorek, 3 listopada 2026 · Imieniny: Hubert, Marcin, Sylwia
Notowania EUR/PLN4,4185 ▲ 0,5%USD/PLN3,9389 ▲ 0,4%Pszenica konsumpcyjna972 zł/t ▲ 0,8%Kukurydza973 zł/t ▲ 1,7%Rzepak2 513 zł/t ▲ 0,5%Tuczniki6,27 zł/kg ▼ -0,6%Młode byki27,77 zł/kg ▲ 0,1%Mleko surowe1,94 zł/kg ▲ 2,1%Stan: 3.11, 06:10 · wszystkie ceny
Gorące tematy:

Lovol M404 vs Zetor 4718 – porównanie parametrów

Wyłącznie na podstawie danych producentów i CEPiK

Zestawienie parametrów Lovol M404 i Zetor 4718 (ciągniki rolnicze) na podstawie wpisów w dowodach rejestracyjnych (CEPiK, październik 2025 – wrzesień 2026).

Remis: każdy z modeli ma lepszą wartość w 2 z 4 parametrów.

  • Lovol M404: nowsze egzemplarze z importu (mediana) o 50 lat, więcej pierwszych rejestracji o 38 (+131%).
  • Zetor 4718: mocniejszy o 1 kW (ok. 1 KM) (+3,4%), większa pojemność silnika o 800 cm³ (+45%).

Podsumowanie wygenerowane automatycznie wyłącznie z liczb w tabeli; liczymy tylko parametry, w których więcej znaczy jednoznacznie więcej, z wartością dla obu modeli w tej samej jednostce. Masy nie oceniamy.

Kluczowe parametry (długość słupka względem większej wartości)

Lovol M404 Zetor 4718

Moc netto silnika (najczęstszy wpis)

29 kW
30 kW

Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)

1 790 cm³
2 590 cm³

Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)

67 rejestracji
29 rejestracji

Porównaj Lovol M404 z najpopularniejszym w klasie: Ursus C 335 (ciągniki kołowe, do 49 KM; 309 pierwszych rejestracji)

Porównaj Zetor 4718 z najpopularniejszym w klasie: Ursus C 335 (ciągniki kołowe, do 49 KM; 309 pierwszych rejestracji)

ParametrLovol M404Zetor 4718
Silnik
Moc netto silnika (najczęstszy wpis)29 kW (ok. 39 KM)30 kW (ok. 41 KM) lepsza wartość +3,4%
Moc netto – mediana29,3 kW (ok. 40 KM)30,0 kW (ok. 41 KM) +2,4%
Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)1 790 cm³2 590 cm³ lepsza wartość +45%
Paliwoolej napędowyolej napędowy
Masa
Masa własna (najczęstszy wpis)1 730 kg2 460 kg +42%
Masa własna – mediana1 730 kg2 460 kg +42%
Ewidencja
Podrodzajkołowykołowy
Rok produkcji – nowe2024–2026brak danych
Rok produkcji – z importu2025–2025 (mediana 2025)1969–1978 (mediana 1975)
Rocznik – najnowszy rok produkcji (nowe)2026brak danych
Rocznik – mediana roku produkcji (import)2025 lepsza wartość1975
Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)67 (nowe: 66, używane z importu: 1) lepsza wartość +131%29 (nowe: 0, używane z importu: 29)

Zielonym oznaczamy lepszą wartość tylko tam, gdzie więcej znaczy jednoznacznie więcej (moc, pojemność silnika, liczba cylindrów, zbiorniki, wydajność rozładunku, prędkość, szerokość hedera, udźwig, nowszy rocznik, liczba rejestracji w CEPiK) i obie wartości są pojedynczą liczbą w tej samej jednostce. Procent przy większej wartości to różnica względem mniejszej. Masy i wymiarów nie oceniamy. Ceny nie podajemy – nie ma jej w naszych bazach.

Źródło: Centralna Ewidencja Pojazdów, API CEPiK – ciągniki rolnicze zarejestrowane po raz pierwszy w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026). To wpisy z dowodów rejestracyjnych, nie katalog producenta; „najczęstszy wpis” to wartość podana dla największej liczby pojazdów danego modelu. Szczegóły na kartach: Lovol M404, Zetor 4718.

Zmień modele w porównywarce →

Inne zestawienia tych modeli