Case IH Axial-Flow 9250 vs John Deere X9 1000 – porównanie parametrów
Wyłącznie na podstawie danych producentów i CEPiK
Zestawienie parametrów Case IH Axial-Flow 9250 i John Deere X9 1000 (kombajny zbożowe) na podstawie materiałów producentów.
- Moc maksymalna: Case IH Axial-Flow 9250 – 466 kW, John Deere X9 1000 – 470 kW (różnica 4 kW).
- Moc znamionowa: Case IH Axial-Flow 9250 – 410 kW, John Deere X9 1000 – 410 kW (ta sama wartość).
- Pojemność silnika: Case IH Axial-Flow 9250 – 15,9 l, John Deere X9 1000 – 13,6 l (różnica 2,3 l).
- Zbiornik ziarna: Case IH Axial-Flow 9250 – 14 400 l, John Deere X9 1000 – 14 800 l (różnica 400 l).
John Deere X9 1000 wygrywa w 3 z 5 parametrów (równe: 1).
- Case IH Axial-Flow 9250: większa pojemność silnika o 2,3 l (+17%).
- John Deere X9 1000: mocniejszy o 4 kW (ok. 5 KM) (+0,9%), większy zbiornik ziarna o 400 l (+2,8%), większy zbiornik paliwa o 50 l (+4,2%).
Case IH Axial-Flow 9250 John Deere X9 1000
Moc maksymalna
Moc znamionowa
Pojemność silnika
Zbiornik ziarna
| Parametr | Case IH Axial-Flow 9250 | John Deere X9 1000 |
|---|---|---|
| Silnik | ||
| Moc maksymalna | 466 kW (ECE R 120 (ISO 14396)) | 470 kW (ECE R 120) lepsza wartość +0,9% |
| Moc w KM | 634 KM (wg producenta) | 639 KM (wg producenta) |
| Moc znamionowa | 410 kW | 410 kW |
| Liczba cylindrów | 6 | brak danych |
| Pojemność silnika | 15,9 l lepsza wartość +17% | 13,6 l |
| Silnik | FPT 15,9 l, 6 cylindrów, Stage IV | John Deere 13,6 l, Stage V, pojedyncza turbosprężarka |
| Omłot i separacja | ||
| System omłotu | Rotorowy – pojedynczy rotor osiowy (Axial-Flow) | Rotorowy – dwa rotory (Dual Rotor) |
| Szerokość bębna | rotor Ø 762 mm, dł. 2638 mm; 220–1180 obr./min | — |
| Separacja | powierzchnia separacji 2,98 m² | 2 rotory Ø 610 mm, dł. 3510 mm; powierzchnia omłotu 1,6 m², separacji 3,6 m² |
| Czyszczenie i zbiornik | ||
| Powierzchnia sit | 6,5 m² (pod kontrolą wiatru) | 7,0 m² (z przednim sitem) |
| Zbiornik ziarna | 14 400 l | 14 800 l lepsza wartość +2,8% |
| Wydajność rozładunku | 113–159 l/s | 162 l/s |
| Zbiornik paliwa | 1200 l (mocznik 166 l) | 1250 l (mocznik 83 l) lepsza wartość +4,2% |
| Masa i napęd | ||
| Masa | 21 000 kg (wg broszury) | brak danych |
| Szerokość przyrządu żniwnego | Przystawki zbożowe 7,6–13,7 m; kukurydziane do 18 rzędów (wąskie); podbieracze 3,7 / 4,6 m | brak danych |
| Prędkość maksymalna | brak danych | 40 km/h |
| Napęd | koła, gąsienice (opcja) | koła, gąsienice |
| Status w ofercie | Aktualna oferta (stan 2026) | Aktualna oferta (stan 2026) |
| Seria | Axial-Flow 250 | X9 |
Źródło: dane techniczne producentów zebrane na kartach modeli: Case IH Axial-Flow 9250, John Deere X9 1000. Producenci mogą podawać wartości według różnych norm – opis normy przy wartości, jeśli go podano.