Case IH Axial-Flow AF9 vs John Deere X9 1000 – porównanie parametrów
Wyłącznie na podstawie danych producentów i CEPiK
Zestawienie parametrów Case IH Axial-Flow AF9 i John Deere X9 1000 (kombajny zbożowe) na podstawie materiałów producentów.
- Moc maksymalna: Case IH Axial-Flow AF9 – 466 kW, John Deere X9 1000 – 470 kW (różnica 4 kW).
- Pojemność silnika: Case IH Axial-Flow AF9 – 12,9 l, John Deere X9 1000 – 13,6 l (różnica 0,7 l).
- Zbiornik ziarna: Case IH Axial-Flow AF9 – 16 000 l, John Deere X9 1000 – 14 800 l (różnica 1 200 l).
- Wydajność rozładunku: Case IH Axial-Flow AF9 – 159 l/s, John Deere X9 1000 – 162 l/s (różnica 3 l/s).
John Deere X9 1000 wygrywa w 3 z 5 parametrów.
- Case IH Axial-Flow AF9: większy zbiornik ziarna o 1 200 l (+8,1%), większy zbiornik paliwa o 50 l (+4,0%).
- John Deere X9 1000: mocniejszy o 4 kW (ok. 5 KM) (+0,9%), większa pojemność silnika o 0,7 l (+5,4%), szybszy rozładunek o 3 l/s (+1,9%).
Case IH Axial-Flow AF9 John Deere X9 1000
Moc maksymalna
Pojemność silnika
Zbiornik ziarna
Wydajność rozładunku
| Parametr | Case IH Axial-Flow AF9 | John Deere X9 1000 |
|---|---|---|
| Silnik | ||
| Moc maksymalna | 466 kW (ECE R 120 (ISO 14396)) | 470 kW (ECE R 120) lepsza wartość +0,9% |
| Moc w KM | 635 KM (wg producenta) | 639 KM (wg producenta) |
| Moc znamionowa | brak danych | 410 kW |
| Liczba cylindrów | 6 | brak danych |
| Pojemność silnika | 12,9 l | 13,6 l lepsza wartość +5,4% |
| Silnik | FPT Cursor 13, 6 cylindrów, 12,9 l, Stage V | John Deere 13,6 l, Stage V, pojedyncza turbosprężarka |
| Omłot i separacja | ||
| System omłotu | Rotorowy – pojedynczy rotor osiowy (Axial-Flow) | Rotorowy – dwa rotory (Dual Rotor) |
| Szerokość bębna | rotor Ø 762 mm, dł. 3670 mm; 235–1185 obr./min | — |
| Separacja | powierzchnia omłotu i separacji 5,1 m² | 2 rotory Ø 610 mm, dł. 3510 mm; powierzchnia omłotu 1,6 m², separacji 3,6 m² |
| Czyszczenie i zbiornik | ||
| Powierzchnia sit | 8,76 m² (4 czujniki ciśnienia na sitach) | 7,0 m² (z przednim sitem) |
| Zbiornik ziarna | 16 000 l lepsza wartość +8,1% | 14 800 l |
| Wydajność rozładunku | 159 l/s | 162 l/s lepsza wartość +1,9% |
| Zbiornik paliwa | 1300 l (mocznik 163 l) lepsza wartość +4,0% | 1250 l (mocznik 83 l) |
| Masa i napęd | ||
| Prędkość maksymalna | brak danych | 40 km/h |
| Napęd | koła, gąsienice (opcja) | koła, gąsienice |
| Status w ofercie | Aktualna oferta (stan 2026) | Aktualna oferta (stan 2026) |
| Seria | AF | X9 |
Źródło: dane techniczne producentów zebrane na kartach modeli: Case IH Axial-Flow AF9, John Deere X9 1000. Producenci mogą podawać wartości według różnych norm – opis normy przy wartości, jeśli go podano.