Case IH FARMALL 75A vs Kubota M5072N – porównanie parametrów
Wyłącznie na podstawie danych producentów i CEPiK
Zestawienie parametrów Case IH FARMALL 75A i Kubota M5072N (ciągniki rolnicze) na podstawie wpisów w dowodach rejestracyjnych (CEPiK, październik 2025 – wrzesień 2026).
- Moc netto silnika (najczęstszy wpis): Case IH FARMALL 75A – 55 kW, Kubota M5072N – 54 kW (różnica 1 kW).
- Moc netto – mediana: Case IH FARMALL 75A – 55,0 kW, Kubota M5072N – 54,1 kW (różnica 0,9 kW).
- Pojemność skokowa (najczęstszy wpis): Case IH FARMALL 75A – 2 930 cm³, Kubota M5072N – 3 770 cm³ (różnica 840 cm³).
- Masa własna (najczęstszy wpis): Case IH FARMALL 75A – 2 950 kg, Kubota M5072N – 2 830 kg (różnica 120 kg).
Kubota M5072N wygrywa w 3 z 5 parametrów (równe: 1).
- Case IH FARMALL 75A: mocniejszy o 1 kW (ok. 1 KM) (+1,9%).
- Kubota M5072N: większa pojemność silnika o 840 cm³ (+29%), nowsze egzemplarze z importu (mediana) o 5 lat, więcej pierwszych rejestracji o 5 (+12%).
Case IH FARMALL 75A Kubota M5072N
Moc netto silnika (najczęstszy wpis)
Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)
Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)
Porównaj Case IH FARMALL 75A z najpopularniejszym w klasie: New Holland T5.90S
Porównaj Kubota M5072N z najpopularniejszym w klasie: New Holland T5.90S
| Parametr | Case IH FARMALL 75A | Kubota M5072N |
|---|---|---|
| Silnik | ||
| Moc netto silnika (najczęstszy wpis) | 55 kW (ok. 75 KM) lepsza wartość +1,9% | 54 kW (ok. 73 KM) |
| Moc netto – mediana | 55,0 kW (ok. 75 KM) +1,7% | 54,1 kW (ok. 74 KM) |
| Pojemność skokowa (najczęstszy wpis) | 2 930 cm³ | 3 770 cm³ lepsza wartość +29% |
| Paliwo | olej napędowy | olej napędowy |
| Masa | ||
| Masa własna (najczęstszy wpis) | 2 950 kg +4,2% | 2 830 kg |
| Masa własna – mediana | 2 950 kg +4,2% | 2 832 kg |
| Ewidencja | ||
| Podrodzaj | kołowy | kołowy |
| Rok produkcji – nowe | 2025–2026 | 2023–2026 |
| Rok produkcji – z importu | 2013–2023 (mediana 2017) | 2022–2022 (mediana 2022) |
| Rocznik – najnowszy rok produkcji (nowe) | 2026 | 2026 |
| Rocznik – mediana roku produkcji (import) | 2017 | 2022 lepsza wartość |
| Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026) | 43 (nowe: 39, używane z importu: 4) | 48 (nowe: 47, używane z importu: 1) lepsza wartość +12% |
Źródło: Centralna Ewidencja Pojazdów, API CEPiK – ciągniki rolnicze zarejestrowane po raz pierwszy w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026). To wpisy z dowodów rejestracyjnych, nie katalog producenta; „najczęstszy wpis” to wartość podana dla największej liczby pojazdów danego modelu. Szczegóły na kartach: Case IH FARMALL 75A, Kubota M5072N.