Case IH PUMA 150 vs Fendt 718 VARIO – porównanie parametrów
Wyłącznie na podstawie danych producentów i CEPiK
Zestawienie parametrów Case IH PUMA 150 i Fendt 718 VARIO (ciągniki rolnicze) na podstawie wpisów w dowodach rejestracyjnych (CEPiK, październik 2025 – wrzesień 2026).
- Moc netto silnika (najczęstszy wpis): Case IH PUMA 150 – 140 kW, Fendt 718 VARIO – 133 kW (różnica 7 kW).
- Moc netto – mediana: Case IH PUMA 150 – 140 kW, Fendt 718 VARIO – 133 kW (różnica 7 kW).
- Pojemność skokowa (najczęstszy wpis): Case IH PUMA 150 – 6 730 cm³, Fendt 718 VARIO – 6 060 cm³ (różnica 670 cm³).
- Masa własna (najczęstszy wpis): Case IH PUMA 150 – 6 810 kg, Fendt 718 VARIO – 6 780 kg (różnica 30 kg).
Case IH PUMA 150 wygrywa w 5 z 5 parametrów.
- Case IH PUMA 150: mocniejszy o 7 kW (ok. 10 KM) (+5,3%), większa pojemność silnika o 670 cm³ (+11%), nowszy rocznik (nowe) o 1 rok, nowsze egzemplarze z importu (mediana) o 7 lat, więcej pierwszych rejestracji o 37 (+54%).
Case IH PUMA 150 Fendt 718 VARIO
Moc netto silnika (najczęstszy wpis)
Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)
Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)
Porównaj Case IH PUMA 150 z najpopularniejszym w klasie: Claas ARION 640
Porównaj Fendt 718 VARIO z najpopularniejszym w klasie: Claas ARION 640
| Parametr | Case IH PUMA 150 | Fendt 718 VARIO |
|---|---|---|
| Silnik | ||
| Moc netto silnika (najczęstszy wpis) | 140 kW (ok. 190 KM) lepsza wartość +5,3% | 133 kW (ok. 181 KM) |
| Moc netto – mediana | 140,0 kW (ok. 190 KM) +5,3% | 133,0 kW (ok. 181 KM) |
| Pojemność skokowa (najczęstszy wpis) | 6 730 cm³ lepsza wartość +11% | 6 060 cm³ |
| Paliwo | olej napędowy | olej napędowy |
| Masa | ||
| Masa własna (najczęstszy wpis) | 6 810 kg +0,4% | 6 780 kg |
| Masa własna – mediana | 6 810 kg | 7 500 kg +10% |
| Ewidencja | ||
| Podrodzaj | kołowy | kołowy |
| Rok produkcji – nowe | 2022–2026 | 2023–2025 |
| Rok produkcji – z importu | 2016–2025 (mediana 2020) | 2007–2025 (mediana 2013) |
| Rocznik – najnowszy rok produkcji (nowe) | 2026 lepsza wartość | 2025 |
| Rocznik – mediana roku produkcji (import) | 2020 lepsza wartość | 2013 |
| Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026) | 105 (nowe: 101, używane z importu: 4) lepsza wartość +54% | 68 (nowe: 13, używane z importu: 55) |
Źródło: Centralna Ewidencja Pojazdów, API CEPiK – ciągniki rolnicze zarejestrowane po raz pierwszy w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026). To wpisy z dowodów rejestracyjnych, nie katalog producenta; „najczęstszy wpis” to wartość podana dla największej liczby pojazdów danego modelu. Szczegóły na kartach: Case IH PUMA 150, Fendt 718 VARIO.