Case IH PUMA 200 vs Fendt 824 VARIO – porównanie parametrów
Wyłącznie na podstawie danych producentów i CEPiK
Zestawienie parametrów Case IH PUMA 200 i Fendt 824 VARIO (ciągniki rolnicze) na podstawie wpisów w dowodach rejestracyjnych (CEPiK, październik 2025 – wrzesień 2026).
- Moc netto silnika (najczęstszy wpis): Case IH PUMA 200 – 180 kW, Fendt 824 VARIO – 174 kW (różnica 6 kW).
- Moc netto – mediana: Case IH PUMA 200 – 180 kW, Fendt 824 VARIO – 174 kW (różnica 6 kW).
- Pojemność skokowa (najczęstszy wpis): Case IH PUMA 200 – 6 730 cm³, Fendt 824 VARIO – 6 060 cm³ (różnica 670 cm³).
- Masa własna (najczęstszy wpis): Case IH PUMA 200 – 8 330 kg, Fendt 824 VARIO – 9 720 kg (różnica 1 390 kg).
Case IH PUMA 200 wygrywa w 4 z 4 parametrów.
- Case IH PUMA 200: mocniejszy o 6 kW (ok. 8 KM) (+3,4%), większa pojemność silnika o 670 cm³ (+11%), nowsze egzemplarze z importu (mediana) o 2 lata, więcej pierwszych rejestracji o 14 (+45%).
Case IH PUMA 200 Fendt 824 VARIO
Moc netto silnika (najczęstszy wpis)
Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)
Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)
Porównaj Case IH PUMA 200 z najpopularniejszym w klasie: Fendt 724 VARIO
Porównaj Fendt 824 VARIO z najpopularniejszym w klasie: Fendt 724 VARIO
| Parametr | Case IH PUMA 200 | Fendt 824 VARIO |
|---|---|---|
| Silnik | ||
| Moc netto silnika (najczęstszy wpis) | 180 kW (ok. 245 KM) lepsza wartość +3,4% | 174 kW (ok. 237 KM) |
| Moc netto – mediana | 180,0 kW (ok. 245 KM) +3,4% | 174,0 kW (ok. 237 KM) |
| Pojemność skokowa (najczęstszy wpis) | 6 730 cm³ lepsza wartość +11% | 6 060 cm³ |
| Paliwo | olej napędowy | olej napędowy |
| Masa | ||
| Masa własna (najczęstszy wpis) | 8 330 kg | 9 720 kg +17% |
| Masa własna – mediana | 8 330 kg | 9 720 kg +17% |
| Ewidencja | ||
| Podrodzaj | kołowy | kołowy |
| Rok produkcji – nowe | 2023–2026 | brak danych |
| Rok produkcji – z importu | 2013–2025 (mediana 2015) | 2010–2021 (mediana 2013) |
| Rocznik – najnowszy rok produkcji (nowe) | 2026 | brak danych |
| Rocznik – mediana roku produkcji (import) | 2015 lepsza wartość | 2013 |
| Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026) | 45 (nowe: 41, używane z importu: 4) lepsza wartość +45% | 31 (nowe: 0, używane z importu: 31) |
Źródło: Centralna Ewidencja Pojazdów, API CEPiK – ciągniki rolnicze zarejestrowane po raz pierwszy w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026). To wpisy z dowodów rejestracyjnych, nie katalog producenta; „najczęstszy wpis” to wartość podana dla największej liczby pojazdów danego modelu. Szczegóły na kartach: Case IH PUMA 200, Fendt 824 VARIO.