Wtorek, 3 listopada 2026 · Imieniny: Hubert, Marcin, Sylwia
Notowania EUR/PLN4,4185 ▲ 0,5%USD/PLN3,9389 ▲ 0,4%Pszenica konsumpcyjna972 zł/t ▲ 0,8%Kukurydza973 zł/t ▲ 1,7%Rzepak2 513 zł/t ▲ 0,5%Tuczniki6,27 zł/kg ▼ -0,6%Młode byki27,77 zł/kg ▲ 0,1%Mleko surowe1,94 zł/kg ▲ 2,1%Stan: 3.11, 06:10 · wszystkie ceny
Gorące tematy:

Case IH PUMA 200 vs Fendt 724 VARIO – porównanie parametrów

Wyłącznie na podstawie danych producentów i CEPiK

Zestawienie parametrów Case IH PUMA 200 i Fendt 724 VARIO (ciągniki rolnicze) na podstawie wpisów w dowodach rejestracyjnych (CEPiK, październik 2025 – wrzesień 2026).

Remis: każdy z modeli ma lepszą wartość w 2 z 5 parametrów (równe: 1).

  • Case IH PUMA 200: mocniejszy o 6 kW (ok. 8 KM) (+3,4%), większa pojemność silnika o 670 cm³ (+11%).
  • Fendt 724 VARIO: nowsze egzemplarze z importu (mediana) o 2 lata, więcej pierwszych rejestracji o 183 (+407%).

Podsumowanie wygenerowane automatycznie wyłącznie z liczb w tabeli; liczymy tylko parametry, w których więcej znaczy jednoznacznie więcej, z wartością dla obu modeli w tej samej jednostce. Masy nie oceniamy.

Kluczowe parametry (długość słupka względem większej wartości)

Case IH PUMA 200 Fendt 724 VARIO

Moc netto silnika (najczęstszy wpis)

180 kW
174 kW

Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)

6 730 cm³
6 060 cm³

Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)

45 rejestracji
228 rejestracji

Fendt 724 VARIO to najczęściej rejestrowany model w swojej klasie (ciągniki kołowe, 200 KM i więcej).

ParametrCase IH PUMA 200Fendt 724 VARIO
Silnik
Moc netto silnika (najczęstszy wpis)180 kW (ok. 245 KM) lepsza wartość +3,4%174 kW (ok. 237 KM)
Moc netto – mediana180,0 kW (ok. 245 KM) +3,4%174,0 kW (ok. 237 KM)
Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)6 730 cm³ lepsza wartość +11%6 060 cm³
Paliwoolej napędowyolej napędowy
Masa
Masa własna (najczęstszy wpis)8 330 kg +11%7 500 kg
Masa własna – mediana8 330 kg +6,8%7 800 kg
Ewidencja
Podrodzajkołowykołowy
Rok produkcji – nowe2023–20262023–2026
Rok produkcji – z importu2013–2025 (mediana 2015)2011–2024 (mediana 2017)
Rocznik – najnowszy rok produkcji (nowe)20262026
Rocznik – mediana roku produkcji (import)20152017 lepsza wartość
Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)45 (nowe: 41, używane z importu: 4)228 (nowe: 35, używane z importu: 193) lepsza wartość +407%

Zielonym oznaczamy lepszą wartość tylko tam, gdzie więcej znaczy jednoznacznie więcej (moc, pojemność silnika, liczba cylindrów, zbiorniki, wydajność rozładunku, prędkość, szerokość hedera, udźwig, nowszy rocznik, liczba rejestracji w CEPiK) i obie wartości są pojedynczą liczbą w tej samej jednostce. Procent przy większej wartości to różnica względem mniejszej. Masy i wymiarów nie oceniamy. Ceny nie podajemy – nie ma jej w naszych bazach.

Źródło: Centralna Ewidencja Pojazdów, API CEPiK – ciągniki rolnicze zarejestrowane po raz pierwszy w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026). To wpisy z dowodów rejestracyjnych, nie katalog producenta; „najczęstszy wpis” to wartość podana dla największej liczby pojazdów danego modelu. Szczegóły na kartach: Case IH PUMA 200, Fendt 724 VARIO.

Zmień modele w porównywarce →

Inne zestawienia tych modeli