Deutz-Fahr 5080 D KEYLINE vs Kubota M4-073 – porównanie parametrów
Wyłącznie na podstawie danych producentów i CEPiK
Zestawienie parametrów Deutz-Fahr 5080 D KEYLINE i Kubota M4-073 (ciągniki rolnicze) na podstawie wpisów w dowodach rejestracyjnych (CEPiK, październik 2025 – wrzesień 2026).
- Moc netto silnika (najczęstszy wpis): Deutz-Fahr 5080 D KEYLINE – 55 kW, Kubota M4-073 – 55 kW (ta sama wartość).
- Moc netto – mediana: Deutz-Fahr 5080 D KEYLINE – 55,4 kW, Kubota M4-073 – 54,6 kW (różnica 0,8 kW).
- Pojemność skokowa (najczęstszy wpis): Deutz-Fahr 5080 D KEYLINE – 2 890 cm³, Kubota M4-073 – 3 330 cm³ (różnica 440 cm³).
- Masa własna (najczęstszy wpis): Deutz-Fahr 5080 D KEYLINE – 3 380 kg, Kubota M4-073 – 3 120 kg (różnica 260 kg).
Remis: każdy z modeli ma lepszą wartość w 1 z 4 parametrów (równe: 2).
- Deutz-Fahr 5080 D KEYLINE: więcej pierwszych rejestracji o 6 (+7,1%).
- Kubota M4-073: większa pojemność silnika o 440 cm³ (+15%).
Deutz-Fahr 5080 D KEYLINE Kubota M4-073
Moc netto silnika (najczęstszy wpis)
Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)
Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)
Porównaj Deutz-Fahr 5080 D KEYLINE z najpopularniejszym w klasie: New Holland T5.90S
Porównaj Kubota M4-073 z najpopularniejszym w klasie: New Holland T5.90S
| Parametr | Deutz-Fahr 5080 D KEYLINE | Kubota M4-073 |
|---|---|---|
| Silnik | ||
| Moc netto silnika (najczęstszy wpis) | 55 kW (ok. 75 KM) | 55 kW (ok. 75 KM) |
| Moc netto – mediana | 55,4 kW (ok. 75 KM) +1,5% | 54,6 kW (ok. 74 KM) |
| Pojemność skokowa (najczęstszy wpis) | 2 890 cm³ | 3 330 cm³ lepsza wartość +15% |
| Paliwo | olej napędowy | olej napędowy |
| Masa | ||
| Masa własna (najczęstszy wpis) | 3 380 kg +8,3% | 3 120 kg |
| Masa własna – mediana | 3 375 kg +8,2% | 3 120 kg |
| Ewidencja | ||
| Podrodzaj | kołowy | kołowy |
| Rok produkcji – nowe | 2022–2026 | 2023–2026 |
| Rok produkcji – z importu | 2020–2025 (mediana 2023) | brak danych |
| Rocznik – najnowszy rok produkcji (nowe) | 2026 | 2026 |
| Rocznik – mediana roku produkcji (import) | 2023 | brak danych |
| Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026) | 91 (nowe: 88, używane z importu: 3) lepsza wartość +7,1% | 85 (nowe: 85, używane z importu: 0) |
Źródło: Centralna Ewidencja Pojazdów, API CEPiK – ciągniki rolnicze zarejestrowane po raz pierwszy w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026). To wpisy z dowodów rejestracyjnych, nie katalog producenta; „najczęstszy wpis” to wartość podana dla największej liczby pojazdów danego modelu. Szczegóły na kartach: Deutz-Fahr 5080 D KEYLINE, Kubota M4-073.