Deutz-Fahr 6115C vs Fendt 312 VARIO – porównanie parametrów
Wyłącznie na podstawie danych producentów i CEPiK
Zestawienie parametrów Deutz-Fahr 6115C i Fendt 312 VARIO (ciągniki rolnicze) na podstawie wpisów w dowodach rejestracyjnych (CEPiK, październik 2025 – wrzesień 2026).
- Moc netto silnika (najczęstszy wpis): Deutz-Fahr 6115C – 93 kW, Fendt 312 VARIO – 91 kW (różnica 2 kW).
- Moc netto – mediana: Deutz-Fahr 6115C – 93 kW, Fendt 312 VARIO – 91 kW (różnica 2 kW).
- Pojemność skokowa (najczęstszy wpis): Deutz-Fahr 6115C – 3 850 cm³, Fendt 312 VARIO – 4 400 cm³ (różnica 550 cm³).
- Masa własna (najczęstszy wpis): Deutz-Fahr 6115C – 5 190 kg, Fendt 312 VARIO – 6 500 kg (różnica 1 310 kg).
Deutz-Fahr 6115C wygrywa w 3 z 5 parametrów (równe: 1).
- Deutz-Fahr 6115C: mocniejszy o 2 kW (ok. 3 KM) (+2,2%), nowsze egzemplarze z importu (mediana) o 10 lat, więcej pierwszych rejestracji o 1 (+3,1%).
- Fendt 312 VARIO: większa pojemność silnika o 550 cm³ (+14%).
Deutz-Fahr 6115C Fendt 312 VARIO
Moc netto silnika (najczęstszy wpis)
Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)
Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)
Porównaj Deutz-Fahr 6115C z najpopularniejszym w klasie: Massey Ferguson MF 5M.95
Porównaj Fendt 312 VARIO z najpopularniejszym w klasie: Massey Ferguson MF 5M.95
| Parametr | Deutz-Fahr 6115C | Fendt 312 VARIO |
|---|---|---|
| Silnik | ||
| Moc netto silnika (najczęstszy wpis) | 93 kW (ok. 126 KM) lepsza wartość +2,2% | 91 kW (ok. 124 KM) |
| Moc netto – mediana | 93,0 kW (ok. 126 KM) +2,2% | 91,0 kW (ok. 124 KM) |
| Pojemność skokowa (najczęstszy wpis) | 3 850 cm³ | 4 400 cm³ lepsza wartość +14% |
| Paliwo | olej napędowy | olej napędowy |
| Masa | ||
| Masa własna (najczęstszy wpis) | 5 190 kg | 6 500 kg +25% |
| Masa własna – mediana | 5 190 kg | 5 925 kg +14% |
| Ewidencja | ||
| Podrodzaj | kołowy | kołowy |
| Rok produkcji – nowe | 2023–2026 | 2023–2026 |
| Rok produkcji – z importu | 2024–2024 (mediana 2024) | 2007–2021 (mediana 2014) |
| Rocznik – najnowszy rok produkcji (nowe) | 2026 | 2026 |
| Rocznik – mediana roku produkcji (import) | 2024 lepsza wartość | 2014 |
| Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026) | 33 (nowe: 32, używane z importu: 1) lepsza wartość +3,1% | 32 (nowe: 11, używane z importu: 21) |
Źródło: Centralna Ewidencja Pojazdów, API CEPiK – ciągniki rolnicze zarejestrowane po raz pierwszy w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026). To wpisy z dowodów rejestracyjnych, nie katalog producenta; „najczęstszy wpis” to wartość podana dla największej liczby pojazdów danego modelu. Szczegóły na kartach: Deutz-Fahr 6115C, Fendt 312 VARIO.