Wtorek, 3 listopada 2026 · Imieniny: Hubert, Marcin, Sylwia
Notowania EUR/PLN4,4185 ▲ 0,5%USD/PLN3,9389 ▲ 0,4%Pszenica konsumpcyjna972 zł/t ▲ 0,8%Kukurydza973 zł/t ▲ 1,7%Rzepak2 513 zł/t ▲ 0,5%Tuczniki6,27 zł/kg ▼ -0,6%Młode byki27,77 zł/kg ▲ 0,1%Mleko surowe1,94 zł/kg ▲ 2,1%Stan: 3.11, 06:10 · wszystkie ceny
Gorące tematy:

Claas AXION 820 vs Valtra T215 – porównanie parametrów

Wyłącznie na podstawie danych producentów i CEPiK

Zestawienie parametrów Claas AXION 820 i Valtra T215 (ciągniki rolnicze) na podstawie wpisów w dowodach rejestracyjnych (CEPiK, październik 2025 – wrzesień 2026).

Valtra T215 wygrywa w 4 z 4 parametrów.

  • Valtra T215: mocniejszy o 3 kW (ok. 4 KM) (+1,8%), większa pojemność silnika o 570 cm³ (+8,4%), nowsze egzemplarze z importu (mediana) o 14 lat, więcej pierwszych rejestracji o 4 (+10%).

Podsumowanie wygenerowane automatycznie wyłącznie z liczb w tabeli; liczymy tylko parametry, w których więcej znaczy jednoznacznie więcej, z wartością dla obu modeli w tej samej jednostce. Masy nie oceniamy.

Kluczowe parametry (długość słupka względem większej wartości)

Claas AXION 820 Valtra T215

Moc netto silnika (najczęstszy wpis)

165 kW
168 kW

Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)

6 790 cm³
7 360 cm³

Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)

40 rejestracji
44 rejestracji

Porównaj Claas AXION 820 z najpopularniejszym w klasie: Fendt 724 VARIO (ciągniki kołowe, 200 KM i więcej; 228 pierwszych rejestracji)

Porównaj Valtra T215 z najpopularniejszym w klasie: Fendt 724 VARIO (ciągniki kołowe, 200 KM i więcej; 228 pierwszych rejestracji)

ParametrClaas AXION 820Valtra T215
Silnik
Moc netto silnika (najczęstszy wpis)165 kW (ok. 224 KM)168 kW (ok. 228 KM) lepsza wartość +1,8%
Moc netto – mediana165,0 kW (ok. 224 KM)168,0 kW (ok. 228 KM) +1,8%
Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)6 790 cm³7 360 cm³ lepsza wartość +8,4%
Paliwoolej napędowyolej napędowy
Masa
Masa własna (najczęstszy wpis)7 400 kg +2,5%7 220 kg
Masa własna – mediana8 000 kg +11%7 225 kg
Ewidencja
Podrodzajkołowykołowy
Rok produkcji – nowebrak danych2023–2026
Rok produkcji – z importu2007–2016 (mediana 2010)2024–2024 (mediana 2024)
Rocznik – najnowszy rok produkcji (nowe)brak danych2026
Rocznik – mediana roku produkcji (import)20102024 lepsza wartość
Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)40 (nowe: 0, używane z importu: 40)44 (nowe: 43, używane z importu: 1) lepsza wartość +10%

Zielonym oznaczamy lepszą wartość tylko tam, gdzie więcej znaczy jednoznacznie więcej (moc, pojemność silnika, liczba cylindrów, zbiorniki, wydajność rozładunku, prędkość, szerokość hedera, udźwig, nowszy rocznik, liczba rejestracji w CEPiK) i obie wartości są pojedynczą liczbą w tej samej jednostce. Procent przy większej wartości to różnica względem mniejszej. Masy i wymiarów nie oceniamy. Ceny nie podajemy – nie ma jej w naszych bazach.

Źródło: Centralna Ewidencja Pojazdów, API CEPiK – ciągniki rolnicze zarejestrowane po raz pierwszy w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026). To wpisy z dowodów rejestracyjnych, nie katalog producenta; „najczęstszy wpis” to wartość podana dla największej liczby pojazdów danego modelu. Szczegóły na kartach: Claas AXION 820, Valtra T215.

Zmień modele w porównywarce →

Inne zestawienia tych modeli