John Deere 6190R vs Valtra T215 – porównanie parametrów
Wyłącznie na podstawie danych producentów i CEPiK
Zestawienie parametrów John Deere 6190R i Valtra T215 (ciągniki rolnicze) na podstawie wpisów w dowodach rejestracyjnych (CEPiK, październik 2025 – wrzesień 2026).
- Moc netto silnika (najczęstszy wpis): John Deere 6190R – 162 kW, Valtra T215 – 168 kW (różnica 6 kW).
- Moc netto – mediana: John Deere 6190R – 162 kW, Valtra T215 – 168 kW (różnica 6 kW).
- Pojemność skokowa (najczęstszy wpis): John Deere 6190R – 6 790 cm³, Valtra T215 – 7 360 cm³ (różnica 570 cm³).
- Masa własna (najczęstszy wpis): John Deere 6190R – 7 600 kg, Valtra T215 – 7 220 kg (różnica 380 kg).
Valtra T215 wygrywa w 4 z 4 parametrów.
- Valtra T215: mocniejszy o 6 kW (ok. 8 KM) (+3,7%), większa pojemność silnika o 570 cm³ (+8,4%), nowsze egzemplarze z importu (mediana) o 11 lat, więcej pierwszych rejestracji o 10 (+29%).
John Deere 6190R Valtra T215
Moc netto silnika (najczęstszy wpis)
Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)
Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)
Porównaj John Deere 6190R z najpopularniejszym w klasie: Fendt 724 VARIO
Porównaj Valtra T215 z najpopularniejszym w klasie: Fendt 724 VARIO
| Parametr | John Deere 6190R | Valtra T215 |
|---|---|---|
| Silnik | ||
| Moc netto silnika (najczęstszy wpis) | 162 kW (ok. 220 KM) | 168 kW (ok. 228 KM) lepsza wartość +3,7% |
| Moc netto – mediana | 162,0 kW (ok. 220 KM) | 168,0 kW (ok. 228 KM) +3,7% |
| Pojemność skokowa (najczęstszy wpis) | 6 790 cm³ | 7 360 cm³ lepsza wartość +8,4% |
| Paliwo | olej napędowy | olej napędowy |
| Masa | ||
| Masa własna (najczęstszy wpis) | 7 600 kg +5,3% | 7 220 kg |
| Masa własna – mediana | 7 600 kg +5,2% | 7 225 kg |
| Ewidencja | ||
| Podrodzaj | kołowy | kołowy |
| Rok produkcji – nowe | brak danych | 2023–2026 |
| Rok produkcji – z importu | 2012–2019 (mediana 2013) | 2024–2024 (mediana 2024) |
| Rocznik – najnowszy rok produkcji (nowe) | brak danych | 2026 |
| Rocznik – mediana roku produkcji (import) | 2013 | 2024 lepsza wartość |
| Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026) | 34 (nowe: 0, używane z importu: 34) | 44 (nowe: 43, używane z importu: 1) lepsza wartość +29% |
Źródło: Centralna Ewidencja Pojazdów, API CEPiK – ciągniki rolnicze zarejestrowane po raz pierwszy w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026). To wpisy z dowodów rejestracyjnych, nie katalog producenta; „najczęstszy wpis” to wartość podana dla największej liczby pojazdów danego modelu. Szczegóły na kartach: John Deere 6190R, Valtra T215.