John Deere 6M 200 vs Valtra T215 – porównanie parametrów
Wyłącznie na podstawie danych producentów i CEPiK
Zestawienie parametrów John Deere 6M 200 i Valtra T215 (ciągniki rolnicze) na podstawie wpisów w dowodach rejestracyjnych (CEPiK, październik 2025 – wrzesień 2026).
- Moc netto silnika (najczęstszy wpis): John Deere 6M 200 – 168 kW, Valtra T215 – 168 kW (ta sama wartość).
- Moc netto – mediana: John Deere 6M 200 – 168,2 kW, Valtra T215 – 168,0 kW (różnica 0,2 kW).
- Pojemność skokowa (najczęstszy wpis): John Deere 6M 200 – 6 790 cm³, Valtra T215 – 7 360 cm³ (różnica 570 cm³).
- Masa własna (najczęstszy wpis): John Deere 6M 200 – 9 780 kg, Valtra T215 – 7 220 kg (różnica 2 560 kg).
John Deere 6M 200 wygrywa w 2 z 5 parametrów (równe: 2).
- John Deere 6M 200: nowsze egzemplarze z importu (mediana) o 2 lata, więcej pierwszych rejestracji o 46 (+105%).
- Valtra T215: większa pojemność silnika o 570 cm³ (+8,4%).
John Deere 6M 200 Valtra T215
Moc netto silnika (najczęstszy wpis)
Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)
Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)
Porównaj John Deere 6M 200 z najpopularniejszym w klasie: Fendt 724 VARIO
Porównaj Valtra T215 z najpopularniejszym w klasie: Fendt 724 VARIO
| Parametr | John Deere 6M 200 | Valtra T215 |
|---|---|---|
| Silnik | ||
| Moc netto silnika (najczęstszy wpis) | 168 kW (ok. 228 KM) | 168 kW (ok. 228 KM) |
| Moc netto – mediana | 168,2 kW (ok. 229 KM) +0,1% | 168,0 kW (ok. 228 KM) |
| Pojemność skokowa (najczęstszy wpis) | 6 790 cm³ | 7 360 cm³ lepsza wartość +8,4% |
| Paliwo | olej napędowy | olej napędowy |
| Masa | ||
| Masa własna (najczęstszy wpis) | 9 780 kg +35% | 7 220 kg |
| Masa własna – mediana | 9 775 kg +35% | 7 225 kg |
| Ewidencja | ||
| Podrodzaj | kołowy | kołowy |
| Rok produkcji – nowe | 2025–2026 | 2023–2026 |
| Rok produkcji – z importu | 2025–2026 (mediana 2026) | 2024–2024 (mediana 2024) |
| Rocznik – najnowszy rok produkcji (nowe) | 2026 | 2026 |
| Rocznik – mediana roku produkcji (import) | 2026 lepsza wartość | 2024 |
| Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026) | 90 (nowe: 87, używane z importu: 3) lepsza wartość +105% | 44 (nowe: 43, używane z importu: 1) |
Źródło: Centralna Ewidencja Pojazdów, API CEPiK – ciągniki rolnicze zarejestrowane po raz pierwszy w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026). To wpisy z dowodów rejestracyjnych, nie katalog producenta; „najczęstszy wpis” to wartość podana dla największej liczby pojazdów danego modelu. Szczegóły na kartach: John Deere 6M 200, Valtra T215.