Wtorek, 3 listopada 2026 · Imieniny: Hubert, Marcin, Sylwia
Notowania EUR/PLN4,4185 ▲ 0,5%USD/PLN3,9389 ▲ 0,4%Pszenica konsumpcyjna972 zł/t ▲ 0,8%Kukurydza973 zł/t ▲ 1,7%Rzepak2 513 zł/t ▲ 0,5%Tuczniki6,27 zł/kg ▼ -0,6%Młode byki27,77 zł/kg ▲ 0,1%Mleko surowe1,94 zł/kg ▲ 2,1%Stan: 3.11, 06:10 · wszystkie ceny
Gorące tematy:

Fendt 724 VARIO vs John Deere 6R 215 – porównanie parametrów

Wyłącznie na podstawie danych producentów i CEPiK

Zestawienie parametrów Fendt 724 VARIO i John Deere 6R 215 (ciągniki rolnicze) na podstawie wpisów w dowodach rejestracyjnych (CEPiK, październik 2025 – wrzesień 2026).

John Deere 6R 215 wygrywa w 3 z 5 parametrów (równe: 1).

  • Fendt 724 VARIO: więcej pierwszych rejestracji o 202 (+777%).
  • John Deere 6R 215: mocniejszy o 16 kW (ok. 22 KM) (+9,2%), większa pojemność silnika o 730 cm³ (+12%), nowsze egzemplarze z importu (mediana) o 6 lat.

Podsumowanie wygenerowane automatycznie wyłącznie z liczb w tabeli; liczymy tylko parametry, w których więcej znaczy jednoznacznie więcej, z wartością dla obu modeli w tej samej jednostce. Masy nie oceniamy.

Kluczowe parametry (długość słupka względem większej wartości)

Fendt 724 VARIO John Deere 6R 215

Moc netto silnika (najczęstszy wpis)

174 kW
190 kW

Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)

6 060 cm³
6 790 cm³

Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)

228 rejestracji
26 rejestracji

Fendt 724 VARIO to najczęściej rejestrowany model w swojej klasie (ciągniki kołowe, 200 KM i więcej).

ParametrFendt 724 VARIOJohn Deere 6R 215
Silnik
Moc netto silnika (najczęstszy wpis)174 kW (ok. 237 KM)190 kW (ok. 258 KM) lepsza wartość +9,2%
Moc netto – mediana174,0 kW (ok. 237 KM)190,4 kW (ok. 259 KM) +9,4%
Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)6 060 cm³6 790 cm³ lepsza wartość +12%
Paliwoolej napędowyolej napędowy
Masa
Masa własna (najczęstszy wpis)7 500 kg9 820 kg +31%
Masa własna – mediana7 800 kg9 825 kg +26%
Ewidencja
Podrodzajkołowykołowy
Rok produkcji – nowe2023–20262024–2026
Rok produkcji – z importu2011–2024 (mediana 2017)2023–2026 (mediana 2023)
Rocznik – najnowszy rok produkcji (nowe)20262026
Rocznik – mediana roku produkcji (import)20172023 lepsza wartość
Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)228 (nowe: 35, używane z importu: 193) lepsza wartość +777%26 (nowe: 23, używane z importu: 3)

Zielonym oznaczamy lepszą wartość tylko tam, gdzie więcej znaczy jednoznacznie więcej (moc, pojemność silnika, liczba cylindrów, zbiorniki, wydajność rozładunku, prędkość, szerokość hedera, udźwig, nowszy rocznik, liczba rejestracji w CEPiK) i obie wartości są pojedynczą liczbą w tej samej jednostce. Procent przy większej wartości to różnica względem mniejszej. Masy i wymiarów nie oceniamy. Ceny nie podajemy – nie ma jej w naszych bazach.

Źródło: Centralna Ewidencja Pojazdów, API CEPiK – ciągniki rolnicze zarejestrowane po raz pierwszy w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026). To wpisy z dowodów rejestracyjnych, nie katalog producenta; „najczęstszy wpis” to wartość podana dla największej liczby pojazdów danego modelu. Szczegóły na kartach: Fendt 724 VARIO, John Deere 6R 215.

Zmień modele w porównywarce →

Inne zestawienia tych modeli