Fendt 724 VARIO vs John Deere 6M 200 – porównanie parametrów
Wyłącznie na podstawie danych producentów i CEPiK
Zestawienie parametrów Fendt 724 VARIO i John Deere 6M 200 (ciągniki rolnicze) na podstawie wpisów w dowodach rejestracyjnych (CEPiK, październik 2025 – wrzesień 2026).
- Moc netto silnika (najczęstszy wpis): Fendt 724 VARIO – 174 kW, John Deere 6M 200 – 168 kW (różnica 6 kW).
- Moc netto – mediana: Fendt 724 VARIO – 174,0 kW, John Deere 6M 200 – 168,2 kW (różnica 5,8 kW).
- Pojemność skokowa (najczęstszy wpis): Fendt 724 VARIO – 6 060 cm³, John Deere 6M 200 – 6 790 cm³ (różnica 730 cm³).
- Masa własna (najczęstszy wpis): Fendt 724 VARIO – 7 500 kg, John Deere 6M 200 – 9 780 kg (różnica 2 280 kg).
Remis: każdy z modeli ma lepszą wartość w 2 z 5 parametrów (równe: 1).
- Fendt 724 VARIO: mocniejszy o 6 kW (ok. 8 KM) (+3,6%), więcej pierwszych rejestracji o 138 (+153%).
- John Deere 6M 200: większa pojemność silnika o 730 cm³ (+12%), nowsze egzemplarze z importu (mediana) o 9 lat.
Fendt 724 VARIO John Deere 6M 200
Moc netto silnika (najczęstszy wpis)
Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)
Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)
Fendt 724 VARIO to najczęściej rejestrowany model w swojej klasie (ciągniki kołowe, 200 KM i więcej).
| Parametr | Fendt 724 VARIO | John Deere 6M 200 |
|---|---|---|
| Silnik | ||
| Moc netto silnika (najczęstszy wpis) | 174 kW (ok. 237 KM) lepsza wartość +3,6% | 168 kW (ok. 228 KM) |
| Moc netto – mediana | 174,0 kW (ok. 237 KM) +3,4% | 168,2 kW (ok. 229 KM) |
| Pojemność skokowa (najczęstszy wpis) | 6 060 cm³ | 6 790 cm³ lepsza wartość +12% |
| Paliwo | olej napędowy | olej napędowy |
| Masa | ||
| Masa własna (najczęstszy wpis) | 7 500 kg | 9 780 kg +30% |
| Masa własna – mediana | 7 800 kg | 9 775 kg +25% |
| Ewidencja | ||
| Podrodzaj | kołowy | kołowy |
| Rok produkcji – nowe | 2023–2026 | 2025–2026 |
| Rok produkcji – z importu | 2011–2024 (mediana 2017) | 2025–2026 (mediana 2026) |
| Rocznik – najnowszy rok produkcji (nowe) | 2026 | 2026 |
| Rocznik – mediana roku produkcji (import) | 2017 | 2026 lepsza wartość |
| Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026) | 228 (nowe: 35, używane z importu: 193) lepsza wartość +153% | 90 (nowe: 87, używane z importu: 3) |
Źródło: Centralna Ewidencja Pojazdów, API CEPiK – ciągniki rolnicze zarejestrowane po raz pierwszy w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026). To wpisy z dowodów rejestracyjnych, nie katalog producenta; „najczęstszy wpis” to wartość podana dla największej liczby pojazdów danego modelu. Szczegóły na kartach: Fendt 724 VARIO, John Deere 6M 200.