John Deere 6M 250 vs Valtra T255 – porównanie parametrów
Wyłącznie na podstawie danych producentów i CEPiK
Zestawienie parametrów John Deere 6M 250 i Valtra T255 (ciągniki rolnicze) na podstawie wpisów w dowodach rejestracyjnych (CEPiK, październik 2025 – wrzesień 2026).
- Moc netto silnika (najczęstszy wpis): John Deere 6M 250 – 206 kW, Valtra T255 – 199 kW (różnica 7 kW).
- Moc netto – mediana: John Deere 6M 250 – 206,4 kW, Valtra T255 – 199,0 kW (różnica 7,4 kW).
- Pojemność skokowa (najczęstszy wpis): John Deere 6M 250 – 6 790 cm³, Valtra T255 – 7 360 cm³ (różnica 570 cm³).
- Masa własna (najczęstszy wpis): John Deere 6M 250 – 10 620 kg, Valtra T255 – 7 220 kg (różnica 3 400 kg).
John Deere 6M 250 wygrywa w 3 z 5 parametrów (równe: 1).
- John Deere 6M 250: mocniejszy o 7 kW (ok. 10 KM) (+3,5%), nowsze egzemplarze z importu (mediana) o 2 lata, więcej pierwszych rejestracji o 19 (+49%).
- Valtra T255: większa pojemność silnika o 570 cm³ (+8,4%).
John Deere 6M 250 Valtra T255
Moc netto silnika (najczęstszy wpis)
Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)
Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)
Porównaj John Deere 6M 250 z najpopularniejszym w klasie: Fendt 724 VARIO
Porównaj Valtra T255 z najpopularniejszym w klasie: Fendt 724 VARIO
| Parametr | John Deere 6M 250 | Valtra T255 |
|---|---|---|
| Silnik | ||
| Moc netto silnika (najczęstszy wpis) | 206 kW (ok. 280 KM) lepsza wartość +3,5% | 199 kW (ok. 271 KM) |
| Moc netto – mediana | 206,4 kW (ok. 281 KM) +3,7% | 199,0 kW (ok. 271 KM) |
| Pojemność skokowa (najczęstszy wpis) | 6 790 cm³ | 7 360 cm³ lepsza wartość +8,4% |
| Paliwo | olej napędowy | olej napędowy |
| Masa | ||
| Masa własna (najczęstszy wpis) | 10 620 kg +47% | 7 220 kg |
| Masa własna – mediana | 10 625 kg +47% | 7 225 kg |
| Ewidencja | ||
| Podrodzaj | kołowy | kołowy |
| Rok produkcji – nowe | 2025–2026 | 2023–2026 |
| Rok produkcji – z importu | 2025–2026 (mediana 2026) | 2023–2025 (mediana 2024) |
| Rocznik – najnowszy rok produkcji (nowe) | 2026 | 2026 |
| Rocznik – mediana roku produkcji (import) | 2026 lepsza wartość | 2024 |
| Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026) | 58 (nowe: 51, używane z importu: 7) lepsza wartość +49% | 39 (nowe: 37, używane z importu: 2) |
Źródło: Centralna Ewidencja Pojazdów, API CEPiK – ciągniki rolnicze zarejestrowane po raz pierwszy w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026). To wpisy z dowodów rejestracyjnych, nie katalog producenta; „najczęstszy wpis” to wartość podana dla największej liczby pojazdów danego modelu. Szczegóły na kartach: John Deere 6M 250, Valtra T255.