Fendt 826 VARIO vs Valtra T255 – porównanie parametrów
Wyłącznie na podstawie danych producentów i CEPiK
Zestawienie parametrów Fendt 826 VARIO i Valtra T255 (ciągniki rolnicze) na podstawie wpisów w dowodach rejestracyjnych (CEPiK, październik 2025 – wrzesień 2026).
- Moc netto silnika (najczęstszy wpis): Fendt 826 VARIO – 195 kW, Valtra T255 – 199 kW (różnica 4 kW).
- Moc netto – mediana: Fendt 826 VARIO – 195 kW, Valtra T255 – 199 kW (różnica 4 kW).
- Pojemność skokowa (najczęstszy wpis): Fendt 826 VARIO – 6 060 cm³, Valtra T255 – 7 360 cm³ (różnica 1 300 cm³).
- Masa własna (najczęstszy wpis): Fendt 826 VARIO – 9 310 kg, Valtra T255 – 7 220 kg (różnica 2 090 kg).
Valtra T255 wygrywa w 4 z 5 parametrów.
- Fendt 826 VARIO: więcej pierwszych rejestracji o 23 (+59%).
- Valtra T255: mocniejszy o 4 kW (ok. 5 KM) (+2,1%), większa pojemność silnika o 1 300 cm³ (+21%), nowszy rocznik (nowe) o 1 rok, nowsze egzemplarze z importu (mediana) o 9 lat.
Fendt 826 VARIO Valtra T255
Moc netto silnika (najczęstszy wpis)
Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)
Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)
Porównaj Fendt 826 VARIO z najpopularniejszym w klasie: Fendt 724 VARIO
Porównaj Valtra T255 z najpopularniejszym w klasie: Fendt 724 VARIO
| Parametr | Fendt 826 VARIO | Valtra T255 |
|---|---|---|
| Silnik | ||
| Moc netto silnika (najczęstszy wpis) | 195 kW (ok. 265 KM) | 199 kW (ok. 271 KM) lepsza wartość +2,1% |
| Moc netto – mediana | 195,0 kW (ok. 265 KM) | 199,0 kW (ok. 271 KM) +2,1% |
| Pojemność skokowa (najczęstszy wpis) | 6 060 cm³ | 7 360 cm³ lepsza wartość +21% |
| Paliwo | olej napędowy | olej napędowy |
| Masa | ||
| Masa własna (najczęstszy wpis) | 9 310 kg +29% | 7 220 kg |
| Masa własna – mediana | 9 720 kg +35% | 7 225 kg |
| Ewidencja | ||
| Podrodzaj | kołowy | kołowy |
| Rok produkcji – nowe | 2023–2025 | 2023–2026 |
| Rok produkcji – z importu | 2010–2021 (mediana 2015) | 2023–2025 (mediana 2024) |
| Rocznik – najnowszy rok produkcji (nowe) | 2025 | 2026 lepsza wartość |
| Rocznik – mediana roku produkcji (import) | 2015 | 2024 lepsza wartość |
| Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026) | 62 (nowe: 2, używane z importu: 60) lepsza wartość +59% | 39 (nowe: 37, używane z importu: 2) |
Źródło: Centralna Ewidencja Pojazdów, API CEPiK – ciągniki rolnicze zarejestrowane po raz pierwszy w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026). To wpisy z dowodów rejestracyjnych, nie katalog producenta; „najczęstszy wpis” to wartość podana dla największej liczby pojazdów danego modelu. Szczegóły na kartach: Fendt 826 VARIO, Valtra T255.