Claas ARION 660 CMATIC vs New Holland T7.215S – porównanie parametrów
Wyłącznie na podstawie danych producentów i CEPiK
Zestawienie parametrów Claas ARION 660 CMATIC i New Holland T7.215S (ciągniki rolnicze) na podstawie wpisów w dowodach rejestracyjnych (CEPiK, październik 2025 – wrzesień 2026).
- Moc netto silnika (najczęstszy wpis): Claas ARION 660 CMATIC – 154 kW, New Holland T7.215S – 158 kW (różnica 4 kW).
- Moc netto – mediana: Claas ARION 660 CMATIC – 154 kW, New Holland T7.215S – 158 kW (różnica 4 kW).
- Pojemność skokowa (najczęstszy wpis): Claas ARION 660 CMATIC – 6 790 cm³, New Holland T7.215S – 6 730 cm³ (różnica 60 cm³).
- Masa własna (najczęstszy wpis): Claas ARION 660 CMATIC – 7 400 kg, New Holland T7.215S – 8 330 kg (różnica 930 kg).
New Holland T7.215S wygrywa w 3 z 5 parametrów (równe: 1).
- Claas ARION 660 CMATIC: większa pojemność silnika o 60 cm³ (+0,9%).
- New Holland T7.215S: mocniejszy o 4 kW (ok. 5 KM) (+2,6%), nowsze egzemplarze z importu (mediana) o 4 lata, więcej pierwszych rejestracji o 19 (+49%).
Claas ARION 660 CMATIC New Holland T7.215S
Moc netto silnika (najczęstszy wpis)
Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)
Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)
Porównaj Claas ARION 660 CMATIC z najpopularniejszym w klasie: Fendt 724 VARIO
Porównaj New Holland T7.215S z najpopularniejszym w klasie: Fendt 724 VARIO
| Parametr | Claas ARION 660 CMATIC | New Holland T7.215S |
|---|---|---|
| Silnik | ||
| Moc netto silnika (najczęstszy wpis) | 154 kW (ok. 209 KM) | 158 kW (ok. 215 KM) lepsza wartość +2,6% |
| Moc netto – mediana | 154,0 kW (ok. 209 KM) | 158,0 kW (ok. 215 KM) +2,6% |
| Pojemność skokowa (najczęstszy wpis) | 6 790 cm³ lepsza wartość +0,9% | 6 730 cm³ |
| Paliwo | olej napędowy | olej napędowy |
| Masa | ||
| Masa własna (najczęstszy wpis) | 7 400 kg | 8 330 kg +13% |
| Masa własna – mediana | 7 400 kg | 8 330 kg +13% |
| Ewidencja | ||
| Podrodzaj | kołowy | kołowy |
| Rok produkcji – nowe | 2024–2026 | 2024–2026 |
| Rok produkcji – z importu | 2018–2026 (mediana 2022) | 2026–2026 (mediana 2026) |
| Rocznik – najnowszy rok produkcji (nowe) | 2026 | 2026 |
| Rocznik – mediana roku produkcji (import) | 2022 | 2026 lepsza wartość |
| Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026) | 39 (nowe: 20, używane z importu: 19) | 58 (nowe: 56, używane z importu: 2) lepsza wartość +49% |
Źródło: Centralna Ewidencja Pojazdów, API CEPiK – ciągniki rolnicze zarejestrowane po raz pierwszy w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026). To wpisy z dowodów rejestracyjnych, nie katalog producenta; „najczęstszy wpis” to wartość podana dla największej liczby pojazdów danego modelu. Szczegóły na kartach: Claas ARION 660 CMATIC, New Holland T7.215S.