Claas ARION 660 CMATIC vs Valtra T175E – porównanie parametrów
Wyłącznie na podstawie danych producentów i CEPiK
Zestawienie parametrów Claas ARION 660 CMATIC i Valtra T175E (ciągniki rolnicze) na podstawie wpisów w dowodach rejestracyjnych (CEPiK, październik 2025 – wrzesień 2026).
- Moc netto silnika (najczęstszy wpis): Claas ARION 660 CMATIC – 154 kW, Valtra T175E – 156 kW (różnica 2 kW).
- Moc netto – mediana: Claas ARION 660 CMATIC – 154 kW, Valtra T175E – 156 kW (różnica 2 kW).
- Pojemność skokowa (najczęstszy wpis): Claas ARION 660 CMATIC – 6 790 cm³, Valtra T175E – 7 360 cm³ (różnica 570 cm³).
- Masa własna (najczęstszy wpis): Claas ARION 660 CMATIC – 7 400 kg, Valtra T175E – 7 220 kg (różnica 180 kg).
Valtra T175E wygrywa w 2 z 4 parametrów (równe: 1).
- Claas ARION 660 CMATIC: więcej pierwszych rejestracji o 6 (+18%).
- Valtra T175E: mocniejszy o 2 kW (ok. 3 KM) (+1,3%), większa pojemność silnika o 570 cm³ (+8,4%).
Claas ARION 660 CMATIC Valtra T175E
Moc netto silnika (najczęstszy wpis)
Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)
Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)
Porównaj Claas ARION 660 CMATIC z najpopularniejszym w klasie: Fendt 724 VARIO
Porównaj Valtra T175E z najpopularniejszym w klasie: Fendt 724 VARIO
| Parametr | Claas ARION 660 CMATIC | Valtra T175E |
|---|---|---|
| Silnik | ||
| Moc netto silnika (najczęstszy wpis) | 154 kW (ok. 209 KM) | 156 kW (ok. 212 KM) lepsza wartość +1,3% |
| Moc netto – mediana | 154,0 kW (ok. 209 KM) | 156,0 kW (ok. 212 KM) +1,3% |
| Pojemność skokowa (najczęstszy wpis) | 6 790 cm³ | 7 360 cm³ lepsza wartość +8,4% |
| Paliwo | olej napędowy | olej napędowy |
| Masa | ||
| Masa własna (najczęstszy wpis) | 7 400 kg +2,5% | 7 220 kg |
| Masa własna – mediana | 7 400 kg +2,4% | 7 225 kg |
| Ewidencja | ||
| Podrodzaj | kołowy | kołowy |
| Rok produkcji – nowe | 2024–2026 | 2023–2026 |
| Rok produkcji – z importu | 2018–2026 (mediana 2022) | brak danych |
| Rocznik – najnowszy rok produkcji (nowe) | 2026 | 2026 |
| Rocznik – mediana roku produkcji (import) | 2022 | brak danych |
| Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026) | 39 (nowe: 20, używane z importu: 19) lepsza wartość +18% | 33 (nowe: 33, używane z importu: 0) |
Źródło: Centralna Ewidencja Pojazdów, API CEPiK – ciągniki rolnicze zarejestrowane po raz pierwszy w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026). To wpisy z dowodów rejestracyjnych, nie katalog producenta; „najczęstszy wpis” to wartość podana dla największej liczby pojazdów danego modelu. Szczegóły na kartach: Claas ARION 660 CMATIC, Valtra T175E.