Wtorek, 3 listopada 2026 · Imieniny: Hubert, Marcin, Sylwia
Notowania EUR/PLN4,4185 ▲ 0,5%USD/PLN3,9389 ▲ 0,4%Pszenica konsumpcyjna972 zł/t ▲ 0,8%Kukurydza973 zł/t ▲ 1,7%Rzepak2 513 zł/t ▲ 0,5%Tuczniki6,27 zł/kg ▼ -0,6%Młode byki27,77 zł/kg ▲ 0,1%Mleko surowe1,94 zł/kg ▲ 2,1%Stan: 3.11, 06:10 · wszystkie ceny
Gorące tematy:

Claas ARION 660 CMATIC vs Massey Ferguson MF 7S.180 – porównanie parametrów

Wyłącznie na podstawie danych producentów i CEPiK

Zestawienie parametrów Claas ARION 660 CMATIC i Massey Ferguson MF 7S.180 (ciągniki rolnicze) na podstawie wpisów w dowodach rejestracyjnych (CEPiK, październik 2025 – wrzesień 2026).

Massey Ferguson MF 7S.180 wygrywa w 3 z 5 parametrów (równe: 1).

  • Claas ARION 660 CMATIC: większa pojemność silnika o 190 cm³ (+2,9%).
  • Massey Ferguson MF 7S.180: mocniejszy o 1 kW (ok. 1 KM) (+0,6%), nowsze egzemplarze z importu (mediana) o 2 lata, więcej pierwszych rejestracji o 6 (+15%).

Podsumowanie wygenerowane automatycznie wyłącznie z liczb w tabeli; liczymy tylko parametry, w których więcej znaczy jednoznacznie więcej, z wartością dla obu modeli w tej samej jednostce. Masy nie oceniamy.

Kluczowe parametry (długość słupka względem większej wartości)

Claas ARION 660 CMATIC Massey Ferguson MF 7S.180

Moc netto silnika (najczęstszy wpis)

154 kW
155 kW

Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)

6 790 cm³
6 600 cm³

Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)

39 rejestracji
45 rejestracji

Porównaj Claas ARION 660 CMATIC z najpopularniejszym w klasie: Fendt 724 VARIO (ciągniki kołowe, 200 KM i więcej; 228 pierwszych rejestracji)

Porównaj Massey Ferguson MF 7S.180 z najpopularniejszym w klasie: Fendt 724 VARIO (ciągniki kołowe, 200 KM i więcej; 228 pierwszych rejestracji)

ParametrClaas ARION 660 CMATICMassey Ferguson MF 7S.180
Silnik
Moc netto silnika (najczęstszy wpis)154 kW (ok. 209 KM)155 kW (ok. 211 KM) lepsza wartość +0,6%
Moc netto – mediana154,0 kW (ok. 209 KM)155,0 kW (ok. 211 KM) +0,6%
Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)6 790 cm³ lepsza wartość +2,9%6 600 cm³
Paliwoolej napędowyolej napędowy
Masa
Masa własna (najczęstszy wpis)7 400 kg7 920 kg +7,0%
Masa własna – mediana7 400 kg7 925 kg +7,1%
Ewidencja
Podrodzajkołowykołowy
Rok produkcji – nowe2024–20262023–2026
Rok produkcji – z importu2018–2026 (mediana 2022)2024–2025 (mediana 2024)
Rocznik – najnowszy rok produkcji (nowe)20262026
Rocznik – mediana roku produkcji (import)20222024 lepsza wartość
Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)39 (nowe: 20, używane z importu: 19)45 (nowe: 43, używane z importu: 2) lepsza wartość +15%

Zielonym oznaczamy lepszą wartość tylko tam, gdzie więcej znaczy jednoznacznie więcej (moc, pojemność silnika, liczba cylindrów, zbiorniki, wydajność rozładunku, prędkość, szerokość hedera, udźwig, nowszy rocznik, liczba rejestracji w CEPiK) i obie wartości są pojedynczą liczbą w tej samej jednostce. Procent przy większej wartości to różnica względem mniejszej. Masy i wymiarów nie oceniamy. Ceny nie podajemy – nie ma jej w naszych bazach.

Źródło: Centralna Ewidencja Pojazdów, API CEPiK – ciągniki rolnicze zarejestrowane po raz pierwszy w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026). To wpisy z dowodów rejestracyjnych, nie katalog producenta; „najczęstszy wpis” to wartość podana dla największej liczby pojazdów danego modelu. Szczegóły na kartach: Claas ARION 660 CMATIC, Massey Ferguson MF 7S.180.

Zmień modele w porównywarce →

Inne zestawienia tych modeli