Massey Ferguson MF 7S.180 vs New Holland T7.215S – porównanie parametrów
Wyłącznie na podstawie danych producentów i CEPiK
Zestawienie parametrów Massey Ferguson MF 7S.180 i New Holland T7.215S (ciągniki rolnicze) na podstawie wpisów w dowodach rejestracyjnych (CEPiK, październik 2025 – wrzesień 2026).
- Moc netto silnika (najczęstszy wpis): Massey Ferguson MF 7S.180 – 155 kW, New Holland T7.215S – 158 kW (różnica 3 kW).
- Moc netto – mediana: Massey Ferguson MF 7S.180 – 155 kW, New Holland T7.215S – 158 kW (różnica 3 kW).
- Pojemność skokowa (najczęstszy wpis): Massey Ferguson MF 7S.180 – 6 600 cm³, New Holland T7.215S – 6 730 cm³ (różnica 130 cm³).
- Masa własna (najczęstszy wpis): Massey Ferguson MF 7S.180 – 7 920 kg, New Holland T7.215S – 8 330 kg (różnica 410 kg).
New Holland T7.215S wygrywa w 4 z 5 parametrów (równe: 1).
- New Holland T7.215S: mocniejszy o 3 kW (ok. 4 KM) (+1,9%), większa pojemność silnika o 130 cm³ (+2,0%), nowsze egzemplarze z importu (mediana) o 2 lata, więcej pierwszych rejestracji o 13 (+29%).
Massey Ferguson MF 7S.180 New Holland T7.215S
Moc netto silnika (najczęstszy wpis)
Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)
Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)
Porównaj Massey Ferguson MF 7S.180 z najpopularniejszym w klasie: Fendt 724 VARIO
Porównaj New Holland T7.215S z najpopularniejszym w klasie: Fendt 724 VARIO
| Parametr | Massey Ferguson MF 7S.180 | New Holland T7.215S |
|---|---|---|
| Silnik | ||
| Moc netto silnika (najczęstszy wpis) | 155 kW (ok. 211 KM) | 158 kW (ok. 215 KM) lepsza wartość +1,9% |
| Moc netto – mediana | 155,0 kW (ok. 211 KM) | 158,0 kW (ok. 215 KM) +1,9% |
| Pojemność skokowa (najczęstszy wpis) | 6 600 cm³ | 6 730 cm³ lepsza wartość +2,0% |
| Paliwo | olej napędowy | olej napędowy |
| Masa | ||
| Masa własna (najczęstszy wpis) | 7 920 kg | 8 330 kg +5,2% |
| Masa własna – mediana | 7 925 kg | 8 330 kg +5,1% |
| Ewidencja | ||
| Podrodzaj | kołowy | kołowy |
| Rok produkcji – nowe | 2023–2026 | 2024–2026 |
| Rok produkcji – z importu | 2024–2025 (mediana 2024) | 2026–2026 (mediana 2026) |
| Rocznik – najnowszy rok produkcji (nowe) | 2026 | 2026 |
| Rocznik – mediana roku produkcji (import) | 2024 | 2026 lepsza wartość |
| Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026) | 45 (nowe: 43, używane z importu: 2) | 58 (nowe: 56, używane z importu: 2) lepsza wartość +29% |
Źródło: Centralna Ewidencja Pojazdów, API CEPiK – ciągniki rolnicze zarejestrowane po raz pierwszy w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026). To wpisy z dowodów rejestracyjnych, nie katalog producenta; „najczęstszy wpis” to wartość podana dla największej liczby pojazdów danego modelu. Szczegóły na kartach: Massey Ferguson MF 7S.180, New Holland T7.215S.