Wtorek, 3 listopada 2026 · Imieniny: Hubert, Marcin, Sylwia
Notowania EUR/PLN4,4185 ▲ 0,5%USD/PLN3,9389 ▲ 0,4%Pszenica konsumpcyjna972 zł/t ▲ 0,8%Kukurydza973 zł/t ▲ 1,7%Rzepak2 513 zł/t ▲ 0,5%Tuczniki6,27 zł/kg ▼ -0,6%Młode byki27,77 zł/kg ▲ 0,1%Mleko surowe1,94 zł/kg ▲ 2,1%Stan: 3.11, 06:10 · wszystkie ceny
Gorące tematy:

Fendt 820 VARIO vs Massey Ferguson MF 7S.180 – porównanie parametrów

Wyłącznie na podstawie danych producentów i CEPiK

Zestawienie parametrów Fendt 820 VARIO i Massey Ferguson MF 7S.180 (ciągniki rolnicze) na podstawie wpisów w dowodach rejestracyjnych (CEPiK, październik 2025 – wrzesień 2026).

Massey Ferguson MF 7S.180 wygrywa w 3 z 4 parametrów.

  • Fendt 820 VARIO: więcej pierwszych rejestracji o 17 (+38%).
  • Massey Ferguson MF 7S.180: mocniejszy o 3 kW (ok. 4 KM) (+2,0%), większa pojemność silnika o 540 cm³ (+8,9%), nowsze egzemplarze z importu (mediana) o 15 lat.

Podsumowanie wygenerowane automatycznie wyłącznie z liczb w tabeli; liczymy tylko parametry, w których więcej znaczy jednoznacznie więcej, z wartością dla obu modeli w tej samej jednostce. Masy nie oceniamy.

Kluczowe parametry (długość słupka względem większej wartości)

Fendt 820 VARIO Massey Ferguson MF 7S.180

Moc netto silnika (najczęstszy wpis)

152 kW
155 kW

Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)

6 060 cm³
6 600 cm³

Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)

62 rejestracji
45 rejestracji

Porównaj Fendt 820 VARIO z najpopularniejszym w klasie: Fendt 724 VARIO (ciągniki kołowe, 200 KM i więcej; 228 pierwszych rejestracji)

Porównaj Massey Ferguson MF 7S.180 z najpopularniejszym w klasie: Fendt 724 VARIO (ciągniki kołowe, 200 KM i więcej; 228 pierwszych rejestracji)

ParametrFendt 820 VARIOMassey Ferguson MF 7S.180
Silnik
Moc netto silnika (najczęstszy wpis)152 kW (ok. 207 KM)155 kW (ok. 211 KM) lepsza wartość +2,0%
Moc netto – mediana152,0 kW (ok. 207 KM)155,0 kW (ok. 211 KM) +2,0%
Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)6 060 cm³6 600 cm³ lepsza wartość +8,9%
Paliwoolej napędowyolej napędowy
Masa
Masa własna (najczęstszy wpis)6 780 kg7 920 kg +17%
Masa własna – mediana6 775 kg7 925 kg +17%
Ewidencja
Podrodzajkołowykołowy
Rok produkcji – nowebrak danych2023–2026
Rok produkcji – z importu2007–2011 (mediana 2009)2024–2025 (mediana 2024)
Rocznik – najnowszy rok produkcji (nowe)brak danych2026
Rocznik – mediana roku produkcji (import)20092024 lepsza wartość
Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)62 (nowe: 0, używane z importu: 62) lepsza wartość +38%45 (nowe: 43, używane z importu: 2)

Zielonym oznaczamy lepszą wartość tylko tam, gdzie więcej znaczy jednoznacznie więcej (moc, pojemność silnika, liczba cylindrów, zbiorniki, wydajność rozładunku, prędkość, szerokość hedera, udźwig, nowszy rocznik, liczba rejestracji w CEPiK) i obie wartości są pojedynczą liczbą w tej samej jednostce. Procent przy większej wartości to różnica względem mniejszej. Masy i wymiarów nie oceniamy. Ceny nie podajemy – nie ma jej w naszych bazach.

Źródło: Centralna Ewidencja Pojazdów, API CEPiK – ciągniki rolnicze zarejestrowane po raz pierwszy w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026). To wpisy z dowodów rejestracyjnych, nie katalog producenta; „najczęstszy wpis” to wartość podana dla największej liczby pojazdów danego modelu. Szczegóły na kartach: Fendt 820 VARIO, Massey Ferguson MF 7S.180.

Zmień modele w porównywarce →

Inne zestawienia tych modeli