Fendt 820 VARIO vs Valtra T175E – porównanie parametrów
Wyłącznie na podstawie danych producentów i CEPiK
Zestawienie parametrów Fendt 820 VARIO i Valtra T175E (ciągniki rolnicze) na podstawie wpisów w dowodach rejestracyjnych (CEPiK, październik 2025 – wrzesień 2026).
- Moc netto silnika (najczęstszy wpis): Fendt 820 VARIO – 152 kW, Valtra T175E – 156 kW (różnica 4 kW).
- Moc netto – mediana: Fendt 820 VARIO – 152 kW, Valtra T175E – 156 kW (różnica 4 kW).
- Pojemność skokowa (najczęstszy wpis): Fendt 820 VARIO – 6 060 cm³, Valtra T175E – 7 360 cm³ (różnica 1 300 cm³).
- Masa własna (najczęstszy wpis): Fendt 820 VARIO – 6 780 kg, Valtra T175E – 7 220 kg (różnica 440 kg).
Valtra T175E wygrywa w 2 z 3 parametrów.
- Fendt 820 VARIO: więcej pierwszych rejestracji o 29 (+88%).
- Valtra T175E: mocniejszy o 4 kW (ok. 5 KM) (+2,6%), większa pojemność silnika o 1 300 cm³ (+21%).
Fendt 820 VARIO Valtra T175E
Moc netto silnika (najczęstszy wpis)
Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)
Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)
Porównaj Fendt 820 VARIO z najpopularniejszym w klasie: Fendt 724 VARIO
Porównaj Valtra T175E z najpopularniejszym w klasie: Fendt 724 VARIO
| Parametr | Fendt 820 VARIO | Valtra T175E |
|---|---|---|
| Silnik | ||
| Moc netto silnika (najczęstszy wpis) | 152 kW (ok. 207 KM) | 156 kW (ok. 212 KM) lepsza wartość +2,6% |
| Moc netto – mediana | 152,0 kW (ok. 207 KM) | 156,0 kW (ok. 212 KM) +2,6% |
| Pojemność skokowa (najczęstszy wpis) | 6 060 cm³ | 7 360 cm³ lepsza wartość +21% |
| Paliwo | olej napędowy | olej napędowy |
| Masa | ||
| Masa własna (najczęstszy wpis) | 6 780 kg | 7 220 kg +6,5% |
| Masa własna – mediana | 6 775 kg | 7 225 kg +6,6% |
| Ewidencja | ||
| Podrodzaj | kołowy | kołowy |
| Rok produkcji – nowe | brak danych | 2023–2026 |
| Rok produkcji – z importu | 2007–2011 (mediana 2009) | brak danych |
| Rocznik – najnowszy rok produkcji (nowe) | brak danych | 2026 |
| Rocznik – mediana roku produkcji (import) | 2009 | brak danych |
| Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026) | 62 (nowe: 0, używane z importu: 62) lepsza wartość +88% | 33 (nowe: 33, używane z importu: 0) |
Źródło: Centralna Ewidencja Pojazdów, API CEPiK – ciągniki rolnicze zarejestrowane po raz pierwszy w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026). To wpisy z dowodów rejestracyjnych, nie katalog producenta; „najczęstszy wpis” to wartość podana dla największej liczby pojazdów danego modelu. Szczegóły na kartach: Fendt 820 VARIO, Valtra T175E.