Wtorek, 20 października 2026 · Imieniny: Irena, Jan Kanty, Witalis
Notowania EUR/PLN4,3716 ■ 0,0%USD/PLN3,8959 ■ 0,0%Pszenica konsumpcyjna948 zł/t ▲ 1,2%Kukurydza972 zł/t ▲ 0,6%Rzepak2 501 zł/t ▲ 1,4%Tuczniki6,38 zł/kg ■ 0,0%Młode byki27,19 zł/kg ▲ 1,3%Mleko surowe1,81 zł/kg ▲ 1,1%Stan: 20.10, 19:12 · wszystkie ceny
Gorące tematy:

Przyczepy rolnicze – rejestracje według marek

Dane z ewidencji pojazdów – bez opinii i testów.

Przyczepy rolnicze (rodzaj pojazdu „przyczepa ciężarowa rolnicza”) zarejestrowane po raz pierwszy w Polsce w okresie październik 2025 – wrzesień 2026: łącznie 10 218 szt. Poniżej marki według liczby rejestracji – nowe i sprowadzone z zagranicy.

#Marka (zapis z ewidencji)RazemNoweUżywane z importu
1Pronar1 5471 49453
2Metal-Fach77175714
3IFA6941692
4Meprozet6476434
5Pomot4104082
6Krone36025334
7Wielton2962924
8BSS2732271
9Metaltech26925811
10Zasław1881880
11Fliegl1809882
12Joskin16612541
13Autosan1444129
14Ursus1391363
15Cynkomet1131112
16PPHU Wodziński1059114
17Techmont98980
18Kassbohrer68067
19Krampe662343
20Kogel55055
21Reisch54054
22Sanok53135
23Lublin524012
24Umega52439
25TIM50050
26Pom-Eko49490
27Koegel48048
28Miedema47046
29Brantner442420
30Fahrzeugwerk Grube43042
31Strautmann411823
32Welger40040
33Kaessbohrer40040
34Marco-Polo38380
35Mar-Pol35350
36Rolland34034
37Gomar31310
38Panav28028
39Vaia281315
40Kroeger26917
41Brandys26026
42Bergmann26422
43Baastrup25025
44Blumhardt25025
45Brimont25025
46Bailey25025
47Langendorf23023
48Annaburger23022
49Pauw23122
50Legrand22022
51Kel-Berg22022
52Praestbro21021
53Kimadan21021
54Richard Western21021
55Muller20020
56Schmitz20020
57Hw19019
58Schmitz-Gotha19019
59Kroger18018
60Fortschritt18017

Nazwy marek podajemy tak, jak wpisano je w dowodach rejestracyjnych. Wiele przyczep z importu i domowej roboty ma markę zapisaną niejednolicie.

Karty marek

Marki ciągników →

Poradniki

Skąd są dane

Źródło: Centralna Ewidencja Pojazdów, API CEPiK (Ministerstwo Cyfryzacji) – pojazdy rodzaju „przyczepa ciężarowa rolnicza” zarejestrowane po raz pierwszy w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026). Marki i modele w zapisie z dowodów rejestracyjnych, warianty pisowni połączone. Zestawienie: Redakcja Stodo.