Sobota, 17 października 2026 · Imieniny: Andrzej, Ignacy, Seweryna
Notowania EUR/PLN4,3661 ▼ -0,1%USD/PLN3,8827 ▼ -0,3%Pszenica konsumpcyjna948 zł/t ▲ 1,2%Kukurydza972 zł/t ▲ 0,6%Rzepak2 501 zł/t ▲ 1,4%Tuczniki6,38 zł/kg ■ 0,0%Młode byki27,19 zł/kg ▲ 1,3%Mleko surowe1,81 zł/kg ▲ 1,1%Stan: 17.10, 07:28 · wszystkie ceny
Gorące tematy:

Jęczmień ozimy – odmiany zalecane w województwach 2026

Odmiany jęczmień ozimy rekomendowane przez COBORU do uprawy w poszczególnych województwach na 2026 r.

Wybierz województwo, aby zobaczyć listę. Poniżej pełna tabela: rok pierwszej rekomendacji w województwie.

Odmiany wielorzędowe

OdmianaDŚKPLBLSŁDMPMZOPPKPLPMŚLŚKWMWPZPRazem
Julia25252525262424252425252512
KWS Morris23222325242223262326252312
RGT Mela2524262625242525259
Teuto2525252524252525259
Winnie2626252526252526269
KWS Tolanis26262626265
SU Midnight24242424245
Giewont242525244
Lady262625264
Esprit2423243
Jakubus2120203
KWS Exquis2626253
KWS Libris26R26R26R3
SU Jule2121223
Picasso26262
RGT Alessia26R26R2
Venezia26R26R2
KWS Kosmos181
Melia221
SU Hetti251

Odmiany dwurzędowe

OdmianaDŚKPLBLSŁDMPMZOPPKPLPMŚLŚKWMWPZPRazem
Bordeaux2425242624252323249
Finezja2526252524266
SU Laubella252624264
Aleksandra23252
Lautetia241

Skróty: DŚ – dolnośląskie, KP – kujawsko-pomorskie, LB – lubelskie, LS – lubuskie, ŁD – łódzkie, MP – małopolskie, MZ – mazowieckie, OP – opolskie, PK – podkarpackie, PL – podlaskie, PM – pomorskie, ŚL – śląskie, ŚK – świętokrzyskie, WM – warmińsko-mazurskie, WP – wielkopolskie, ZP – zachodniopomorskie. W komórce dwie ostatnie cyfry roku pierwszej rekomendacji (np. 24 = 2024, 26R = wstępna rekomendacja na 2026).

Inne gatunki

Skąd są dane

Stan na: lista na rok 2026 (ustalona w styczniu 2026 r.). Źródło: Centralny Ośrodek Badania Odmian Roślin Uprawnych, Listy odmian zalecanych do uprawy na obszarze województw 2026. Rok w tabeli to rok, w którym odmianę po raz pierwszy zalecono w danym województwie; „R” – wstępna rekomendacja.