środa, 21 października 2026 · Imieniny: Celina, Jakub, Urszula
Notowania EUR/PLN4,3641 ▼ -0,2%USD/PLN3,8889 ▼ -0,2%Pszenica konsumpcyjna948 zł/t ▲ 1,2%Kukurydza972 zł/t ▲ 0,6%Rzepak2 501 zł/t ■ 0,0%Tuczniki6,38 zł/kg ■ 0,0%Młode byki27,19 zł/kg ▲ 1,3%Mleko surowe1,81 zł/kg ▲ 1,1%Stan: 21.10, 19:13 · wszystkie ceny
Gorące tematy:

Zboża

Ceny skupu zbóż w Polsce: notowania pszenicy, kukurydzy, jęczmienia i żyta według danych ministerstwa rolnictwa, z porównaniem do poprzednich tygodni.

Ceny zbóż – notowania MRiRW, tydzień 41/2026

Okres: 5.10.2026 – 11.10.2026 · opublikowano 15.10.2026

Ceny zakupu zbóż i rzepaku (zł/t, średnie ceny zakupu w przedsiębiorstwach, netto)

ProduktCena zł/tTydz./tydz.Rok do roku
Pszenica konsumpcyjna947,79+1,2%+21,4%
Pszenica paszowa907,49+1,0%+22,4%
Żyto konsumpcyjne678,49+2,5%+9,9%
Żyto paszowe686,80+2,8%+12,8%
Jęczmień konsumpcyjny764,40–+9,7%
Jęczmień paszowy796,92+2,4%+12,8%
Jęczmień browarny914,81+12,2%+7,6%
Kukurydza mokra630,40-1,3%+35,3%
Kukurydza sucha971,55+0,7%+22,8%
Owies konsumpcyjny630,44+1,3%+12,2%
Owies paszowy603,23+0,4%-0,2%
Pszenżyto paszowe770,81+0,2%+12,5%
Rzepak (nasiona)2 500,63+1,5%+22,4%

Źródło: MRiRW, ZSRIR – biuletyny informacyjne Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej (zboża 41_2026.xlsx, oleiste 41_2026.xlsx). „–” – brak notowania lub zmiany w biuletynie. Ceny netto. Opracowanie: Redakcja Stodo.