Wtorek, 3 listopada 2026 · Imieniny: Hubert, Marcin, Sylwia
Notowania EUR/PLN4,4233 ▲ 0,1%USD/PLN3,9526 ▲ 0,3%Pszenica konsumpcyjna972 zł/t ▲ 0,8%Kukurydza973 zł/t ▲ 1,7%Rzepak2 513 zł/t ▲ 0,5%Tuczniki6,27 zł/kg ▼ -0,6%Młode byki27,77 zł/kg ▲ 0,1%Mleko surowe1,94 zł/kg ▲ 2,1%Stan: 3.11, 18:11 · wszystkie ceny
Gorące tematy:

Porównywarka ciągników, kombajnów i maszyn

Wyłącznie na podstawie danych producentów i CEPiK

Wybierz dwa modele z tej samej grupy – ciągniki, kombajny zbożowe albo maszyny z jednej kategorii – i zobacz ich parametry obok siebie. Ciągniki porównujemy na podstawie wpisów w dowodach rejestracyjnych (CEPiK), kombajny i maszyny – na podstawie danych producentów z naszych baz.

Ciągniki
Ciągniki

Case IH PUMA 150 vs Fendt 718 VARIO

Case IH PUMA 150 wygrywa w 5 z 5 parametrów.

  • Case IH PUMA 150: mocniejszy o 7 kW (ok. 10 KM) (+5,3%), większa pojemność silnika o 670 cm³ (+11%), nowszy rocznik (nowe) o 1 rok, nowsze egzemplarze z importu (mediana) o 7 lat, więcej pierwszych rejestracji o 37 (+54%).

Podsumowanie wygenerowane automatycznie wyłącznie z liczb w tabeli; liczymy tylko parametry, w których więcej znaczy jednoznacznie więcej, z wartością dla obu modeli w tej samej jednostce. Masy nie oceniamy.

Kluczowe parametry (długość słupka względem większej wartości)

Case IH PUMA 150 Fendt 718 VARIO

Moc netto silnika (najczęstszy wpis)

140 kW
133 kW

Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)

6 730 cm³
6 060 cm³

Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)

105 rejestracji
68 rejestracji

Porównaj Case IH PUMA 150 z najpopularniejszym w klasie: Claas ARION 640 (ciągniki kołowe, 150–199 KM; 136 pierwszych rejestracji)

Porównaj Fendt 718 VARIO z najpopularniejszym w klasie: Claas ARION 640 (ciągniki kołowe, 150–199 KM; 136 pierwszych rejestracji)

ParametrCase IH PUMA 150Fendt 718 VARIO
Silnik
Moc netto silnika (najczęstszy wpis)140 kW (ok. 190 KM) lepsza wartość +5,3%133 kW (ok. 181 KM)
Moc netto – mediana140,0 kW (ok. 190 KM) +5,3%133,0 kW (ok. 181 KM)
Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)6 730 cm³ lepsza wartość +11%6 060 cm³
Paliwoolej napędowyolej napędowy
Masa
Masa własna (najczęstszy wpis)6 810 kg +0,4%6 780 kg
Masa własna – mediana6 810 kg7 500 kg +10%
Ewidencja
Podrodzajkołowykołowy
Rok produkcji – nowe2022–20262023–2025
Rok produkcji – z importu2016–2025 (mediana 2020)2007–2025 (mediana 2013)
Rocznik – najnowszy rok produkcji (nowe)2026 lepsza wartość2025
Rocznik – mediana roku produkcji (import)2020 lepsza wartość2013
Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)105 (nowe: 101, używane z importu: 4) lepsza wartość +54%68 (nowe: 13, używane z importu: 55)

Zielonym oznaczamy lepszą wartość tylko tam, gdzie więcej znaczy jednoznacznie więcej (moc, pojemność silnika, liczba cylindrów, zbiorniki, wydajność rozładunku, prędkość, szerokość hedera, udźwig, nowszy rocznik, liczba rejestracji w CEPiK) i obie wartości są pojedynczą liczbą w tej samej jednostce. Procent przy większej wartości to różnica względem mniejszej. Masy i wymiarów nie oceniamy. Ceny nie podajemy – nie ma jej w naszych bazach.

Źródło: Centralna Ewidencja Pojazdów, API CEPiK – ciągniki rolnicze zarejestrowane po raz pierwszy w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026). To wpisy z dowodów rejestracyjnych, nie katalog producenta; „najczęstszy wpis” to wartość podana dla największej liczby pojazdów danego modelu. Szczegóły na kartach: Case IH PUMA 150, Fendt 718 VARIO.

To zestawienie ma też stałą stronę: Case IH PUMA 150 vs Fendt 718 VARIO →

Gotowe zestawienia

205 par modeli konkurencyjnych marek o zbliżonej mocy (ciągniki, kombajny) lub pojemności (rozsiewacze nawozów).

Ciągniki (158)

Pokaż listę

Kombajny zbożowe (41)

Pokaż listę

Maszyny (6)

Pokaż listę

Bazy modeli