Wtorek, 3 listopada 2026 · Imieniny: Hubert, Marcin, Sylwia
Notowania EUR/PLN4,4233 ▲ 0,1%USD/PLN3,9526 ▲ 0,3%Pszenica konsumpcyjna972 zł/t ▲ 0,8%Kukurydza973 zł/t ▲ 1,7%Rzepak2 513 zł/t ▲ 0,5%Tuczniki6,27 zł/kg ▼ -0,6%Młode byki27,77 zł/kg ▲ 0,1%Mleko surowe1,94 zł/kg ▲ 2,1%Stan: 3.11, 18:11 · wszystkie ceny
Gorące tematy:

Porównywarka ciągników, kombajnów i maszyn

Wyłącznie na podstawie danych producentów i CEPiK

Wybierz dwa modele z tej samej grupy – ciągniki, kombajny zbożowe albo maszyny z jednej kategorii – i zobacz ich parametry obok siebie. Ciągniki porównujemy na podstawie wpisów w dowodach rejestracyjnych (CEPiK), kombajny i maszyny – na podstawie danych producentów z naszych baz.

Ciągniki
Ciągniki

Claas ARION 430 vs Massey Ferguson MF 5M.95

Remis: każdy z modeli ma lepszą wartość w 2 z 5 parametrów (równe: 1).

  • Claas ARION 430: mocniejszy o 9 kW (ok. 12 KM) (+12%), większa pojemność silnika o 80 cm³ (+1,8%).
  • Massey Ferguson MF 5M.95: nowsze egzemplarze z importu (mediana) o 12 lat, więcej pierwszych rejestracji o 37 (+58%).

Podsumowanie wygenerowane automatycznie wyłącznie z liczb w tabeli; liczymy tylko parametry, w których więcej znaczy jednoznacznie więcej, z wartością dla obu modeli w tej samej jednostce. Masy nie oceniamy.

Kluczowe parametry (długość słupka względem większej wartości)

Claas ARION 430 Massey Ferguson MF 5M.95

Moc netto silnika (najczęstszy wpis)

87 kW
78 kW

Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)

4 480 cm³
4 400 cm³

Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)

64 rejestracji
101 rejestracji

Massey Ferguson MF 5M.95 to najczęściej rejestrowany model w swojej klasie (ciągniki kołowe, 100–149 KM).

ParametrClaas ARION 430Massey Ferguson MF 5M.95
Silnik
Moc netto silnika (najczęstszy wpis)87 kW (ok. 118 KM) lepsza wartość +12%78 kW (ok. 106 KM)
Moc netto – mediana87,0 kW (ok. 118 KM) +12%78,0 kW (ok. 106 KM)
Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)4 480 cm³ lepsza wartość +1,8%4 400 cm³
Paliwoolej napędowyolej napędowy
Masa
Masa własna (najczęstszy wpis)4 900 kg5 300 kg +8,2%
Masa własna – mediana4 900 kg5 300 kg +8,2%
Ewidencja
Podrodzajkołowykołowy
Rok produkcji – nowe2023–20262025–2026
Rok produkcji – z importu2010–2019 (mediana 2013)2025–2025 (mediana 2025)
Rocznik – najnowszy rok produkcji (nowe)20262026
Rocznik – mediana roku produkcji (import)20132025 lepsza wartość
Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)64 (nowe: 42, używane z importu: 22)101 (nowe: 99, używane z importu: 2) lepsza wartość +58%

Zielonym oznaczamy lepszą wartość tylko tam, gdzie więcej znaczy jednoznacznie więcej (moc, pojemność silnika, liczba cylindrów, zbiorniki, wydajność rozładunku, prędkość, szerokość hedera, udźwig, nowszy rocznik, liczba rejestracji w CEPiK) i obie wartości są pojedynczą liczbą w tej samej jednostce. Procent przy większej wartości to różnica względem mniejszej. Masy i wymiarów nie oceniamy. Ceny nie podajemy – nie ma jej w naszych bazach.

Źródło: Centralna Ewidencja Pojazdów, API CEPiK – ciągniki rolnicze zarejestrowane po raz pierwszy w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026). To wpisy z dowodów rejestracyjnych, nie katalog producenta; „najczęstszy wpis” to wartość podana dla największej liczby pojazdów danego modelu. Szczegóły na kartach: Claas ARION 430, Massey Ferguson MF 5M.95.

Gotowe zestawienia

205 par modeli konkurencyjnych marek o zbliżonej mocy (ciągniki, kombajny) lub pojemności (rozsiewacze nawozów).

Ciągniki (158)

Pokaż listę

Kombajny zbożowe (41)

Pokaż listę

Maszyny (6)

Pokaż listę

Bazy modeli