Wtorek, 3 listopada 2026 · Imieniny: Hubert, Marcin, Sylwia
Notowania EUR/PLN4,4233 ▲ 0,1%USD/PLN3,9526 ▲ 0,3%Pszenica konsumpcyjna972 zł/t ▲ 0,8%Kukurydza973 zł/t ▲ 1,7%Rzepak2 513 zł/t ▲ 0,5%Tuczniki6,27 zł/kg ▼ -0,6%Młode byki27,77 zł/kg ▲ 0,1%Mleko surowe1,94 zł/kg ▲ 2,1%Stan: 3.11, 18:11 · wszystkie ceny
Gorące tematy:

Porównywarka ciągników, kombajnów i maszyn

Wyłącznie na podstawie danych producentów i CEPiK

Wybierz dwa modele z tej samej grupy – ciągniki, kombajny zbożowe albo maszyny z jednej kategorii – i zobacz ich parametry obok siebie. Ciągniki porównujemy na podstawie wpisów w dowodach rejestracyjnych (CEPiK), kombajny i maszyny – na podstawie danych producentów z naszych baz.

Ciągniki
Ciągniki

Claas AXION 820 vs Fendt 724 VARIO

Fendt 724 VARIO wygrywa w 3 z 4 parametrów.

  • Claas AXION 820: większa pojemność silnika o 730 cm³ (+12%).
  • Fendt 724 VARIO: mocniejszy o 9 kW (ok. 12 KM) (+5,5%), nowsze egzemplarze z importu (mediana) o 7 lat, więcej pierwszych rejestracji o 188 (+470%).

Podsumowanie wygenerowane automatycznie wyłącznie z liczb w tabeli; liczymy tylko parametry, w których więcej znaczy jednoznacznie więcej, z wartością dla obu modeli w tej samej jednostce. Masy nie oceniamy.

Kluczowe parametry (długość słupka względem większej wartości)

Claas AXION 820 Fendt 724 VARIO

Moc netto silnika (najczęstszy wpis)

165 kW
174 kW

Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)

6 790 cm³
6 060 cm³

Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)

40 rejestracji
228 rejestracji

Fendt 724 VARIO to najczęściej rejestrowany model w swojej klasie (ciągniki kołowe, 200 KM i więcej).

ParametrClaas AXION 820Fendt 724 VARIO
Silnik
Moc netto silnika (najczęstszy wpis)165 kW (ok. 224 KM)174 kW (ok. 237 KM) lepsza wartość +5,5%
Moc netto – mediana165,0 kW (ok. 224 KM)174,0 kW (ok. 237 KM) +5,5%
Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)6 790 cm³ lepsza wartość +12%6 060 cm³
Paliwoolej napędowyolej napędowy
Masa
Masa własna (najczęstszy wpis)7 400 kg7 500 kg +1,4%
Masa własna – mediana8 000 kg +2,6%7 800 kg
Ewidencja
Podrodzajkołowykołowy
Rok produkcji – nowebrak danych2023–2026
Rok produkcji – z importu2007–2016 (mediana 2010)2011–2024 (mediana 2017)
Rocznik – najnowszy rok produkcji (nowe)brak danych2026
Rocznik – mediana roku produkcji (import)20102017 lepsza wartość
Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)40 (nowe: 0, używane z importu: 40)228 (nowe: 35, używane z importu: 193) lepsza wartość +470%

Zielonym oznaczamy lepszą wartość tylko tam, gdzie więcej znaczy jednoznacznie więcej (moc, pojemność silnika, liczba cylindrów, zbiorniki, wydajność rozładunku, prędkość, szerokość hedera, udźwig, nowszy rocznik, liczba rejestracji w CEPiK) i obie wartości są pojedynczą liczbą w tej samej jednostce. Procent przy większej wartości to różnica względem mniejszej. Masy i wymiarów nie oceniamy. Ceny nie podajemy – nie ma jej w naszych bazach.

Źródło: Centralna Ewidencja Pojazdów, API CEPiK – ciągniki rolnicze zarejestrowane po raz pierwszy w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026). To wpisy z dowodów rejestracyjnych, nie katalog producenta; „najczęstszy wpis” to wartość podana dla największej liczby pojazdów danego modelu. Szczegóły na kartach: Claas AXION 820, Fendt 724 VARIO.

Gotowe zestawienia

205 par modeli konkurencyjnych marek o zbliżonej mocy (ciągniki, kombajny) lub pojemności (rozsiewacze nawozów).

Ciągniki (158)

Pokaż listę

Kombajny zbożowe (41)

Pokaż listę

Maszyny (6)

Pokaż listę

Bazy modeli