Wtorek, 3 listopada 2026 · Imieniny: Hubert, Marcin, Sylwia
Notowania EUR/PLN4,4233 ▲ 0,1%USD/PLN3,9526 ▲ 0,3%Pszenica konsumpcyjna972 zł/t ▲ 0,8%Kukurydza973 zł/t ▲ 1,7%Rzepak2 513 zł/t ▲ 0,5%Tuczniki6,27 zł/kg ▼ -0,6%Młode byki27,77 zł/kg ▲ 0,1%Mleko surowe1,94 zł/kg ▲ 2,1%Stan: 3.11, 18:11 · wszystkie ceny
Gorące tematy:

Porównywarka ciągników, kombajnów i maszyn

Wyłącznie na podstawie danych producentów i CEPiK

Wybierz dwa modele z tej samej grupy – ciągniki, kombajny zbożowe albo maszyny z jednej kategorii – i zobacz ich parametry obok siebie. Ciągniki porównujemy na podstawie wpisów w dowodach rejestracyjnych (CEPiK), kombajny i maszyny – na podstawie danych producentów z naszych baz.

Ciągniki
Ciągniki

Claas AXION 830 vs Fendt 724 VARIO

Remis: każdy z modeli ma lepszą wartość w 2 z 5 parametrów (równe: 1).

  • Claas AXION 830: mocniejszy o 14 kW (ok. 19 KM) (+8,0%), większa pojemność silnika o 670 cm³ (+11%).
  • Fendt 724 VARIO: nowsze egzemplarze z importu (mediana) o 1 rok, więcej pierwszych rejestracji o 124 (+119%).

Podsumowanie wygenerowane automatycznie wyłącznie z liczb w tabeli; liczymy tylko parametry, w których więcej znaczy jednoznacznie więcej, z wartością dla obu modeli w tej samej jednostce. Masy nie oceniamy.

Kluczowe parametry (długość słupka względem większej wartości)

Claas AXION 830 Fendt 724 VARIO

Moc netto silnika (najczęstszy wpis)

188 kW
174 kW

Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)

6 730 cm³
6 060 cm³

Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)

104 rejestracji
228 rejestracji

Fendt 724 VARIO to najczęściej rejestrowany model w swojej klasie (ciągniki kołowe, 200 KM i więcej).

ParametrClaas AXION 830Fendt 724 VARIO
Silnik
Moc netto silnika (najczęstszy wpis)188 kW (ok. 256 KM) lepsza wartość +8,0%174 kW (ok. 237 KM)
Moc netto – mediana179,0 kW (ok. 243 KM) +2,9%174,0 kW (ok. 237 KM)
Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)6 730 cm³ lepsza wartość +11%6 060 cm³
Paliwoolej napędowyolej napędowy
Masa
Masa własna (najczęstszy wpis)8 750 kg +17%7 500 kg
Masa własna – mediana8 750 kg +12%7 800 kg
Ewidencja
Podrodzajkołowykołowy
Rok produkcji – nowe2021–20262023–2026
Rok produkcji – z importu2007–2026 (mediana 2016)2011–2024 (mediana 2017)
Rocznik – najnowszy rok produkcji (nowe)20262026
Rocznik – mediana roku produkcji (import)20162017 lepsza wartość
Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)104 (nowe: 40, używane z importu: 64)228 (nowe: 35, używane z importu: 193) lepsza wartość +119%

Zielonym oznaczamy lepszą wartość tylko tam, gdzie więcej znaczy jednoznacznie więcej (moc, pojemność silnika, liczba cylindrów, zbiorniki, wydajność rozładunku, prędkość, szerokość hedera, udźwig, nowszy rocznik, liczba rejestracji w CEPiK) i obie wartości są pojedynczą liczbą w tej samej jednostce. Procent przy większej wartości to różnica względem mniejszej. Masy i wymiarów nie oceniamy. Ceny nie podajemy – nie ma jej w naszych bazach.

Źródło: Centralna Ewidencja Pojazdów, API CEPiK – ciągniki rolnicze zarejestrowane po raz pierwszy w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026). To wpisy z dowodów rejestracyjnych, nie katalog producenta; „najczęstszy wpis” to wartość podana dla największej liczby pojazdów danego modelu. Szczegóły na kartach: Claas AXION 830, Fendt 724 VARIO.

Gotowe zestawienia

205 par modeli konkurencyjnych marek o zbliżonej mocy (ciągniki, kombajny) lub pojemności (rozsiewacze nawozów).

Ciągniki (158)

Pokaż listę

Kombajny zbożowe (41)

Pokaż listę

Maszyny (6)

Pokaż listę

Bazy modeli