Wtorek, 3 listopada 2026 · Imieniny: Hubert, Marcin, Sylwia
Notowania EUR/PLN4,4233 ▲ 0,1%USD/PLN3,9526 ▲ 0,3%Pszenica konsumpcyjna972 zł/t ▲ 0,8%Kukurydza973 zł/t ▲ 1,7%Rzepak2 513 zł/t ▲ 0,5%Tuczniki6,27 zł/kg ▼ -0,6%Młode byki27,77 zł/kg ▲ 0,1%Mleko surowe1,94 zł/kg ▲ 2,1%Stan: 3.11, 18:11 · wszystkie ceny
Gorące tematy:

Porównywarka ciągników, kombajnów i maszyn

Wyłącznie na podstawie danych producentów i CEPiK

Wybierz dwa modele z tej samej grupy – ciągniki, kombajny zbożowe albo maszyny z jednej kategorii – i zobacz ich parametry obok siebie. Ciągniki porównujemy na podstawie wpisów w dowodach rejestracyjnych (CEPiK), kombajny i maszyny – na podstawie danych producentów z naszych baz.

Ciągniki
Ciągniki

Claas AXION 870 vs Fendt 930 VARIO

Claas AXION 870 wygrywa w 3 z 5 parametrów (równe: 1).

  • Claas AXION 870: mocniejszy o 4 kW (ok. 5 KM) (+1,8%), nowsze egzemplarze z importu (mediana) o 7 lat, więcej pierwszych rejestracji o 43 (+48%).
  • Fendt 930 VARIO: większa pojemność silnika o 1 030 cm³ (+15%).

Podsumowanie wygenerowane automatycznie wyłącznie z liczb w tabeli; liczymy tylko parametry, w których więcej znaczy jednoznacznie więcej, z wartością dla obu modeli w tej samej jednostce. Masy nie oceniamy.

Kluczowe parametry (długość słupka względem większej wartości)

Claas AXION 870 Fendt 930 VARIO

Moc netto silnika (najczęstszy wpis)

221 kW
217 kW

Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)

6 730 cm³
7 760 cm³

Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)

133 rejestracji
90 rejestracji

Porównaj Claas AXION 870 z najpopularniejszym w klasie: Fendt 724 VARIO (ciągniki kołowe, 200 KM i więcej; 228 pierwszych rejestracji)

Porównaj Fendt 930 VARIO z najpopularniejszym w klasie: Fendt 724 VARIO (ciągniki kołowe, 200 KM i więcej; 228 pierwszych rejestracji)

ParametrClaas AXION 870Fendt 930 VARIO
Silnik
Moc netto silnika (najczęstszy wpis)221 kW (ok. 300 KM) lepsza wartość +1,8%217 kW (ok. 295 KM)
Moc netto – mediana221,0 kW (ok. 300 KM) +1,8%217,0 kW (ok. 295 KM)
Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)6 730 cm³7 760 cm³ lepsza wartość +15%
Paliwoolej napędowyolej napędowy
Masa
Masa własna (najczęstszy wpis)9 750 kg13 500 kg +38%
Masa własna – mediana9 750 kg10 690 kg +9,6%
Ewidencja
Podrodzajkołowykołowy
Rok produkcji – nowe2024–20262024–2026
Rok produkcji – z importu2015–2026 (mediana 2019)2006–2025 (mediana 2012)
Rocznik – najnowszy rok produkcji (nowe)20262026
Rocznik – mediana roku produkcji (import)2019 lepsza wartość2012
Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)133 (nowe: 78, używane z importu: 55) lepsza wartość +48%90 (nowe: 22, używane z importu: 68)

Zielonym oznaczamy lepszą wartość tylko tam, gdzie więcej znaczy jednoznacznie więcej (moc, pojemność silnika, liczba cylindrów, zbiorniki, wydajność rozładunku, prędkość, szerokość hedera, udźwig, nowszy rocznik, liczba rejestracji w CEPiK) i obie wartości są pojedynczą liczbą w tej samej jednostce. Procent przy większej wartości to różnica względem mniejszej. Masy i wymiarów nie oceniamy. Ceny nie podajemy – nie ma jej w naszych bazach.

Źródło: Centralna Ewidencja Pojazdów, API CEPiK – ciągniki rolnicze zarejestrowane po raz pierwszy w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026). To wpisy z dowodów rejestracyjnych, nie katalog producenta; „najczęstszy wpis” to wartość podana dla największej liczby pojazdów danego modelu. Szczegóły na kartach: Claas AXION 870, Fendt 930 VARIO.

To zestawienie ma też stałą stronę: Claas AXION 870 vs Fendt 930 VARIO →

Gotowe zestawienia

205 par modeli konkurencyjnych marek o zbliżonej mocy (ciągniki, kombajny) lub pojemności (rozsiewacze nawozów).

Ciągniki (158)

Pokaż listę

Kombajny zbożowe (41)

Pokaż listę

Maszyny (6)

Pokaż listę

Bazy modeli