Wtorek, 3 listopada 2026 · Imieniny: Hubert, Marcin, Sylwia
Notowania EUR/PLN4,4233 ▲ 0,1%USD/PLN3,9526 ▲ 0,3%Pszenica konsumpcyjna972 zł/t ▲ 0,8%Kukurydza973 zł/t ▲ 1,7%Rzepak2 513 zł/t ▲ 0,5%Tuczniki6,27 zł/kg ▼ -0,6%Młode byki27,77 zł/kg ▲ 0,1%Mleko surowe1,94 zł/kg ▲ 2,1%Stan: 3.11, 18:11 · wszystkie ceny
Gorące tematy:

Porównywarka ciągników, kombajnów i maszyn

Wyłącznie na podstawie danych producentów i CEPiK

Wybierz dwa modele z tej samej grupy – ciągniki, kombajny zbożowe albo maszyny z jednej kategorii – i zobacz ich parametry obok siebie. Ciągniki porównujemy na podstawie wpisów w dowodach rejestracyjnych (CEPiK), kombajny i maszyny – na podstawie danych producentów z naszych baz.

Ciągniki
Ciągniki

Fendt 516 VARIO vs New Holland T6.160

New Holland T6.160 wygrywa w 3 z 5 parametrów (równe: 1).

  • Fendt 516 VARIO: nowsze egzemplarze z importu (mediana) o 1 rok.
  • New Holland T6.160: mocniejszy o 1 kW (ok. 1 KM) (+0,8%), większa pojemność silnika o 2 690 cm³ (+67%), więcej pierwszych rejestracji o 4 (+12%).

Podsumowanie wygenerowane automatycznie wyłącznie z liczb w tabeli; liczymy tylko parametry, w których więcej znaczy jednoznacznie więcej, z wartością dla obu modeli w tej samej jednostce. Masy nie oceniamy.

Kluczowe parametry (długość słupka względem większej wartości)

Fendt 516 VARIO New Holland T6.160

Moc netto silnika (najczęstszy wpis)

120 kW
121 kW

Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)

4 040 cm³
6 730 cm³

Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)

33 rejestracji
37 rejestracji

Porównaj Fendt 516 VARIO z najpopularniejszym w klasie: Claas ARION 640 (ciągniki kołowe, 150–199 KM; 136 pierwszych rejestracji)

Porównaj New Holland T6.160 z najpopularniejszym w klasie: Claas ARION 640 (ciągniki kołowe, 150–199 KM; 136 pierwszych rejestracji)

ParametrFendt 516 VARIONew Holland T6.160
Silnik
Moc netto silnika (najczęstszy wpis)120 kW (ok. 163 KM)121 kW (ok. 165 KM) lepsza wartość +0,8%
Moc netto – mediana120,0 kW (ok. 163 KM)121,0 kW (ok. 165 KM) +0,8%
Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)4 040 cm³6 730 cm³ lepsza wartość +67%
Paliwoolej napędowyolej napędowy
Masa
Masa własna (najczęstszy wpis)6 940 kg +21%5 750 kg
Masa własna – mediana6 935 kg +21%5 750 kg
Ewidencja
Podrodzajkołowykołowy
Rok produkcji – nowe2023–20262024–2026
Rok produkcji – z importu2014–2022 (mediana 2014)2013–2014 (mediana 2013)
Rocznik – najnowszy rok produkcji (nowe)20262026
Rocznik – mediana roku produkcji (import)2014 lepsza wartość2013
Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)33 (nowe: 14, używane z importu: 19)37 (nowe: 34, używane z importu: 3) lepsza wartość +12%

Zielonym oznaczamy lepszą wartość tylko tam, gdzie więcej znaczy jednoznacznie więcej (moc, pojemność silnika, liczba cylindrów, zbiorniki, wydajność rozładunku, prędkość, szerokość hedera, udźwig, nowszy rocznik, liczba rejestracji w CEPiK) i obie wartości są pojedynczą liczbą w tej samej jednostce. Procent przy większej wartości to różnica względem mniejszej. Masy i wymiarów nie oceniamy. Ceny nie podajemy – nie ma jej w naszych bazach.

Źródło: Centralna Ewidencja Pojazdów, API CEPiK – ciągniki rolnicze zarejestrowane po raz pierwszy w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026). To wpisy z dowodów rejestracyjnych, nie katalog producenta; „najczęstszy wpis” to wartość podana dla największej liczby pojazdów danego modelu. Szczegóły na kartach: Fendt 516 VARIO, New Holland T6.160.

To zestawienie ma też stałą stronę: Fendt 516 VARIO vs New Holland T6.160 →

Gotowe zestawienia

205 par modeli konkurencyjnych marek o zbliżonej mocy (ciągniki, kombajny) lub pojemności (rozsiewacze nawozów).

Ciągniki (158)

Pokaż listę

Kombajny zbożowe (41)

Pokaż listę

Maszyny (6)

Pokaż listę

Bazy modeli