Wtorek, 3 listopada 2026 · Imieniny: Hubert, Marcin, Sylwia
Notowania EUR/PLN4,4233 ▲ 0,1%USD/PLN3,9526 ▲ 0,3%Pszenica konsumpcyjna972 zł/t ▲ 0,8%Kukurydza973 zł/t ▲ 1,7%Rzepak2 513 zł/t ▲ 0,5%Tuczniki6,27 zł/kg ▼ -0,6%Młode byki27,77 zł/kg ▲ 0,1%Mleko surowe1,94 zł/kg ▲ 2,1%Stan: 3.11, 18:11 · wszystkie ceny
Gorące tematy:

Porównywarka ciągników, kombajnów i maszyn

Wyłącznie na podstawie danych producentów i CEPiK

Wybierz dwa modele z tej samej grupy – ciągniki, kombajny zbożowe albo maszyny z jednej kategorii – i zobacz ich parametry obok siebie. Ciągniki porównujemy na podstawie wpisów w dowodach rejestracyjnych (CEPiK), kombajny i maszyny – na podstawie danych producentów z naszych baz.

Ciągniki
Ciągniki

Fendt 820 VARIO vs Valtra T175E

Valtra T175E wygrywa w 2 z 3 parametrów.

  • Fendt 820 VARIO: więcej pierwszych rejestracji o 29 (+88%).
  • Valtra T175E: mocniejszy o 4 kW (ok. 5 KM) (+2,6%), większa pojemność silnika o 1 300 cm³ (+21%).

Podsumowanie wygenerowane automatycznie wyłącznie z liczb w tabeli; liczymy tylko parametry, w których więcej znaczy jednoznacznie więcej, z wartością dla obu modeli w tej samej jednostce. Masy nie oceniamy.

Kluczowe parametry (długość słupka względem większej wartości)

Fendt 820 VARIO Valtra T175E

Moc netto silnika (najczęstszy wpis)

152 kW
156 kW

Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)

6 060 cm³
7 360 cm³

Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)

62 rejestracji
33 rejestracji

Porównaj Fendt 820 VARIO z najpopularniejszym w klasie: Fendt 724 VARIO (ciągniki kołowe, 200 KM i więcej; 228 pierwszych rejestracji)

Porównaj Valtra T175E z najpopularniejszym w klasie: Fendt 724 VARIO (ciągniki kołowe, 200 KM i więcej; 228 pierwszych rejestracji)

ParametrFendt 820 VARIOValtra T175E
Silnik
Moc netto silnika (najczęstszy wpis)152 kW (ok. 207 KM)156 kW (ok. 212 KM) lepsza wartość +2,6%
Moc netto – mediana152,0 kW (ok. 207 KM)156,0 kW (ok. 212 KM) +2,6%
Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)6 060 cm³7 360 cm³ lepsza wartość +21%
Paliwoolej napędowyolej napędowy
Masa
Masa własna (najczęstszy wpis)6 780 kg7 220 kg +6,5%
Masa własna – mediana6 775 kg7 225 kg +6,6%
Ewidencja
Podrodzajkołowykołowy
Rok produkcji – nowebrak danych2023–2026
Rok produkcji – z importu2007–2011 (mediana 2009)brak danych
Rocznik – najnowszy rok produkcji (nowe)brak danych2026
Rocznik – mediana roku produkcji (import)2009brak danych
Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)62 (nowe: 0, używane z importu: 62) lepsza wartość +88%33 (nowe: 33, używane z importu: 0)

Zielonym oznaczamy lepszą wartość tylko tam, gdzie więcej znaczy jednoznacznie więcej (moc, pojemność silnika, liczba cylindrów, zbiorniki, wydajność rozładunku, prędkość, szerokość hedera, udźwig, nowszy rocznik, liczba rejestracji w CEPiK) i obie wartości są pojedynczą liczbą w tej samej jednostce. Procent przy większej wartości to różnica względem mniejszej. Masy i wymiarów nie oceniamy. Ceny nie podajemy – nie ma jej w naszych bazach.

Źródło: Centralna Ewidencja Pojazdów, API CEPiK – ciągniki rolnicze zarejestrowane po raz pierwszy w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026). To wpisy z dowodów rejestracyjnych, nie katalog producenta; „najczęstszy wpis” to wartość podana dla największej liczby pojazdów danego modelu. Szczegóły na kartach: Fendt 820 VARIO, Valtra T175E.

To zestawienie ma też stałą stronę: Fendt 820 VARIO vs Valtra T175E →

Gotowe zestawienia

205 par modeli konkurencyjnych marek o zbliżonej mocy (ciągniki, kombajny) lub pojemności (rozsiewacze nawozów).

Ciągniki (158)

Pokaż listę

Kombajny zbożowe (41)

Pokaż listę

Maszyny (6)

Pokaż listę

Bazy modeli