Wtorek, 3 listopada 2026 · Imieniny: Hubert, Marcin, Sylwia
Notowania EUR/PLN4,4233 ▲ 0,1%USD/PLN3,9526 ▲ 0,3%Pszenica konsumpcyjna972 zł/t ▲ 0,8%Kukurydza973 zł/t ▲ 1,7%Rzepak2 513 zł/t ▲ 0,5%Tuczniki6,27 zł/kg ▼ -0,6%Młode byki27,77 zł/kg ▲ 0,1%Mleko surowe1,94 zł/kg ▲ 2,1%Stan: 3.11, 18:11 · wszystkie ceny
Gorące tematy:

Porównywarka ciągników, kombajnów i maszyn

Wyłącznie na podstawie danych producentów i CEPiK

Wybierz dwa modele z tej samej grupy – ciągniki, kombajny zbożowe albo maszyny z jednej kategorii – i zobacz ich parametry obok siebie. Ciągniki porównujemy na podstawie wpisów w dowodach rejestracyjnych (CEPiK), kombajny i maszyny – na podstawie danych producentów z naszych baz.

Ciągniki
Ciągniki

Fendt 826 VARIO vs Valtra T255

Valtra T255 wygrywa w 4 z 5 parametrów.

  • Fendt 826 VARIO: więcej pierwszych rejestracji o 23 (+59%).
  • Valtra T255: mocniejszy o 4 kW (ok. 5 KM) (+2,1%), większa pojemność silnika o 1 300 cm³ (+21%), nowszy rocznik (nowe) o 1 rok, nowsze egzemplarze z importu (mediana) o 9 lat.

Podsumowanie wygenerowane automatycznie wyłącznie z liczb w tabeli; liczymy tylko parametry, w których więcej znaczy jednoznacznie więcej, z wartością dla obu modeli w tej samej jednostce. Masy nie oceniamy.

Kluczowe parametry (długość słupka względem większej wartości)

Fendt 826 VARIO Valtra T255

Moc netto silnika (najczęstszy wpis)

195 kW
199 kW

Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)

6 060 cm³
7 360 cm³

Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)

62 rejestracji
39 rejestracji

Porównaj Fendt 826 VARIO z najpopularniejszym w klasie: Fendt 724 VARIO (ciągniki kołowe, 200 KM i więcej; 228 pierwszych rejestracji)

Porównaj Valtra T255 z najpopularniejszym w klasie: Fendt 724 VARIO (ciągniki kołowe, 200 KM i więcej; 228 pierwszych rejestracji)

ParametrFendt 826 VARIOValtra T255
Silnik
Moc netto silnika (najczęstszy wpis)195 kW (ok. 265 KM)199 kW (ok. 271 KM) lepsza wartość +2,1%
Moc netto – mediana195,0 kW (ok. 265 KM)199,0 kW (ok. 271 KM) +2,1%
Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)6 060 cm³7 360 cm³ lepsza wartość +21%
Paliwoolej napędowyolej napędowy
Masa
Masa własna (najczęstszy wpis)9 310 kg +29%7 220 kg
Masa własna – mediana9 720 kg +35%7 225 kg
Ewidencja
Podrodzajkołowykołowy
Rok produkcji – nowe2023–20252023–2026
Rok produkcji – z importu2010–2021 (mediana 2015)2023–2025 (mediana 2024)
Rocznik – najnowszy rok produkcji (nowe)20252026 lepsza wartość
Rocznik – mediana roku produkcji (import)20152024 lepsza wartość
Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)62 (nowe: 2, używane z importu: 60) lepsza wartość +59%39 (nowe: 37, używane z importu: 2)

Zielonym oznaczamy lepszą wartość tylko tam, gdzie więcej znaczy jednoznacznie więcej (moc, pojemność silnika, liczba cylindrów, zbiorniki, wydajność rozładunku, prędkość, szerokość hedera, udźwig, nowszy rocznik, liczba rejestracji w CEPiK) i obie wartości są pojedynczą liczbą w tej samej jednostce. Procent przy większej wartości to różnica względem mniejszej. Masy i wymiarów nie oceniamy. Ceny nie podajemy – nie ma jej w naszych bazach.

Źródło: Centralna Ewidencja Pojazdów, API CEPiK – ciągniki rolnicze zarejestrowane po raz pierwszy w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026). To wpisy z dowodów rejestracyjnych, nie katalog producenta; „najczęstszy wpis” to wartość podana dla największej liczby pojazdów danego modelu. Szczegóły na kartach: Fendt 826 VARIO, Valtra T255.

To zestawienie ma też stałą stronę: Fendt 826 VARIO vs Valtra T255 →

Gotowe zestawienia

205 par modeli konkurencyjnych marek o zbliżonej mocy (ciągniki, kombajny) lub pojemności (rozsiewacze nawozów).

Ciągniki (158)

Pokaż listę

Kombajny zbożowe (41)

Pokaż listę

Maszyny (6)

Pokaż listę

Bazy modeli