Wtorek, 3 listopada 2026 · Imieniny: Hubert, Marcin, Sylwia
Notowania EUR/PLN4,4233 ▲ 0,1%USD/PLN3,9526 ▲ 0,3%Pszenica konsumpcyjna972 zł/t ▲ 0,8%Kukurydza973 zł/t ▲ 1,7%Rzepak2 513 zł/t ▲ 0,5%Tuczniki6,27 zł/kg ▼ -0,6%Młode byki27,77 zł/kg ▲ 0,1%Mleko surowe1,94 zł/kg ▲ 2,1%Stan: 3.11, 18:11 · wszystkie ceny
Gorące tematy:

Porównywarka ciągników, kombajnów i maszyn

Wyłącznie na podstawie danych producentów i CEPiK

Wybierz dwa modele z tej samej grupy – ciągniki, kombajny zbożowe albo maszyny z jednej kategorii – i zobacz ich parametry obok siebie. Ciągniki porównujemy na podstawie wpisów w dowodach rejestracyjnych (CEPiK), kombajny i maszyny – na podstawie danych producentów z naszych baz.

Ciągniki
Ciągniki

Fendt 930 VARIO vs John Deere 6R 250

Remis: każdy z modeli ma lepszą wartość w 2 z 5 parametrów (równe: 1).

  • Fendt 930 VARIO: większa pojemność silnika o 970 cm³ (+14%), więcej pierwszych rejestracji o 14 (+18%).
  • John Deere 6R 250: mocniejszy o 5 kW (ok. 7 KM) (+2,3%), nowsze egzemplarze z importu (mediana) o 14 lat.

Podsumowanie wygenerowane automatycznie wyłącznie z liczb w tabeli; liczymy tylko parametry, w których więcej znaczy jednoznacznie więcej, z wartością dla obu modeli w tej samej jednostce. Masy nie oceniamy.

Kluczowe parametry (długość słupka względem większej wartości)

Fendt 930 VARIO John Deere 6R 250

Moc netto silnika (najczęstszy wpis)

217 kW
222 kW

Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)

7 760 cm³
6 790 cm³

Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)

90 rejestracji
76 rejestracji

Porównaj Fendt 930 VARIO z najpopularniejszym w klasie: Fendt 724 VARIO (ciągniki kołowe, 200 KM i więcej; 228 pierwszych rejestracji)

Porównaj John Deere 6R 250 z najpopularniejszym w klasie: Fendt 724 VARIO (ciągniki kołowe, 200 KM i więcej; 228 pierwszych rejestracji)

ParametrFendt 930 VARIOJohn Deere 6R 250
Silnik
Moc netto silnika (najczęstszy wpis)217 kW (ok. 295 KM)222 kW (ok. 302 KM) lepsza wartość +2,3%
Moc netto – mediana217,0 kW (ok. 295 KM)221,7 kW (ok. 301 KM) +2,2%
Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)7 760 cm³ lepsza wartość +14%6 790 cm³
Paliwoolej napędowyolej napędowy
Masa
Masa własna (najczęstszy wpis)13 500 kg +26%10 680 kg
Masa własna – mediana10 690 kg +0,1%10 675 kg
Ewidencja
Podrodzajkołowykołowy
Rok produkcji – nowe2024–20262024–2026
Rok produkcji – z importu2006–2025 (mediana 2012)2023–2026 (mediana 2026)
Rocznik – najnowszy rok produkcji (nowe)20262026
Rocznik – mediana roku produkcji (import)20122026 lepsza wartość
Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)90 (nowe: 22, używane z importu: 68) lepsza wartość +18%76 (nowe: 66, używane z importu: 10)

Zielonym oznaczamy lepszą wartość tylko tam, gdzie więcej znaczy jednoznacznie więcej (moc, pojemność silnika, liczba cylindrów, zbiorniki, wydajność rozładunku, prędkość, szerokość hedera, udźwig, nowszy rocznik, liczba rejestracji w CEPiK) i obie wartości są pojedynczą liczbą w tej samej jednostce. Procent przy większej wartości to różnica względem mniejszej. Masy i wymiarów nie oceniamy. Ceny nie podajemy – nie ma jej w naszych bazach.

Źródło: Centralna Ewidencja Pojazdów, API CEPiK – ciągniki rolnicze zarejestrowane po raz pierwszy w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026). To wpisy z dowodów rejestracyjnych, nie katalog producenta; „najczęstszy wpis” to wartość podana dla największej liczby pojazdów danego modelu. Szczegóły na kartach: Fendt 930 VARIO, John Deere 6R 250.

To zestawienie ma też stałą stronę: Fendt 930 VARIO vs John Deere 6R 250 →

Gotowe zestawienia

205 par modeli konkurencyjnych marek o zbliżonej mocy (ciągniki, kombajny) lub pojemności (rozsiewacze nawozów).

Ciągniki (158)

Pokaż listę

Kombajny zbożowe (41)

Pokaż listę

Maszyny (6)

Pokaż listę

Bazy modeli