Wtorek, 3 listopada 2026 · Imieniny: Hubert, Marcin, Sylwia
Notowania EUR/PLN4,4233 ▲ 0,1%USD/PLN3,9526 ▲ 0,3%Pszenica konsumpcyjna972 zł/t ▲ 0,8%Kukurydza973 zł/t ▲ 1,7%Rzepak2 513 zł/t ▲ 0,5%Tuczniki6,27 zł/kg ▼ -0,6%Młode byki27,77 zł/kg ▲ 0,1%Mleko surowe1,94 zł/kg ▲ 2,1%Stan: 3.11, 18:11 · wszystkie ceny
Gorące tematy:

Porównywarka ciągników, kombajnów i maszyn

Wyłącznie na podstawie danych producentów i CEPiK

Wybierz dwa modele z tej samej grupy – ciągniki, kombajny zbożowe albo maszyny z jednej kategorii – i zobacz ich parametry obok siebie. Ciągniki porównujemy na podstawie wpisów w dowodach rejestracyjnych (CEPiK), kombajny i maszyny – na podstawie danych producentów z naszych baz.

Ciągniki
Ciągniki

John Deere 6M 200 vs Valtra T215

John Deere 6M 200 wygrywa w 2 z 5 parametrów (równe: 2).

  • John Deere 6M 200: nowsze egzemplarze z importu (mediana) o 2 lata, więcej pierwszych rejestracji o 46 (+105%).
  • Valtra T215: większa pojemność silnika o 570 cm³ (+8,4%).

Podsumowanie wygenerowane automatycznie wyłącznie z liczb w tabeli; liczymy tylko parametry, w których więcej znaczy jednoznacznie więcej, z wartością dla obu modeli w tej samej jednostce. Masy nie oceniamy.

Kluczowe parametry (długość słupka względem większej wartości)

John Deere 6M 200 Valtra T215

Moc netto silnika (najczęstszy wpis)

168 kW
168 kW

Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)

6 790 cm³
7 360 cm³

Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)

90 rejestracji
44 rejestracji

Porównaj John Deere 6M 200 z najpopularniejszym w klasie: Fendt 724 VARIO (ciągniki kołowe, 200 KM i więcej; 228 pierwszych rejestracji)

Porównaj Valtra T215 z najpopularniejszym w klasie: Fendt 724 VARIO (ciągniki kołowe, 200 KM i więcej; 228 pierwszych rejestracji)

ParametrJohn Deere 6M 200Valtra T215
Silnik
Moc netto silnika (najczęstszy wpis)168 kW (ok. 228 KM)168 kW (ok. 228 KM)
Moc netto – mediana168,2 kW (ok. 229 KM) +0,1%168,0 kW (ok. 228 KM)
Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)6 790 cm³7 360 cm³ lepsza wartość +8,4%
Paliwoolej napędowyolej napędowy
Masa
Masa własna (najczęstszy wpis)9 780 kg +35%7 220 kg
Masa własna – mediana9 775 kg +35%7 225 kg
Ewidencja
Podrodzajkołowykołowy
Rok produkcji – nowe2025–20262023–2026
Rok produkcji – z importu2025–2026 (mediana 2026)2024–2024 (mediana 2024)
Rocznik – najnowszy rok produkcji (nowe)20262026
Rocznik – mediana roku produkcji (import)2026 lepsza wartość2024
Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)90 (nowe: 87, używane z importu: 3) lepsza wartość +105%44 (nowe: 43, używane z importu: 1)

Zielonym oznaczamy lepszą wartość tylko tam, gdzie więcej znaczy jednoznacznie więcej (moc, pojemność silnika, liczba cylindrów, zbiorniki, wydajność rozładunku, prędkość, szerokość hedera, udźwig, nowszy rocznik, liczba rejestracji w CEPiK) i obie wartości są pojedynczą liczbą w tej samej jednostce. Procent przy większej wartości to różnica względem mniejszej. Masy i wymiarów nie oceniamy. Ceny nie podajemy – nie ma jej w naszych bazach.

Źródło: Centralna Ewidencja Pojazdów, API CEPiK – ciągniki rolnicze zarejestrowane po raz pierwszy w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026). To wpisy z dowodów rejestracyjnych, nie katalog producenta; „najczęstszy wpis” to wartość podana dla największej liczby pojazdów danego modelu. Szczegóły na kartach: John Deere 6M 200, Valtra T215.

To zestawienie ma też stałą stronę: John Deere 6M 200 vs Valtra T215 →

Gotowe zestawienia

205 par modeli konkurencyjnych marek o zbliżonej mocy (ciągniki, kombajny) lub pojemności (rozsiewacze nawozów).

Ciągniki (158)

Pokaż listę

Kombajny zbożowe (41)

Pokaż listę

Maszyny (6)

Pokaż listę

Bazy modeli