Wtorek, 3 listopada 2026 · Imieniny: Hubert, Marcin, Sylwia
Notowania EUR/PLN4,4233 ▲ 0,1%USD/PLN3,9526 ▲ 0,3%Pszenica konsumpcyjna972 zł/t ▲ 0,8%Kukurydza973 zł/t ▲ 1,7%Rzepak2 513 zł/t ▲ 0,5%Tuczniki6,27 zł/kg ▼ -0,6%Młode byki27,77 zł/kg ▲ 0,1%Mleko surowe1,94 zł/kg ▲ 2,1%Stan: 3.11, 18:11 · wszystkie ceny
Gorące tematy:

Porównywarka ciągników, kombajnów i maszyn

Wyłącznie na podstawie danych producentów i CEPiK

Wybierz dwa modele z tej samej grupy – ciągniki, kombajny zbożowe albo maszyny z jednej kategorii – i zobacz ich parametry obok siebie. Ciągniki porównujemy na podstawie wpisów w dowodach rejestracyjnych (CEPiK), kombajny i maszyny – na podstawie danych producentów z naszych baz.

Ciągniki
Ciągniki

John Deere 7530 vs Massey Ferguson MF 7S.180

Remis: każdy z modeli ma lepszą wartość w 2 z 4 parametrów.

  • John Deere 7530: większa pojemność silnika o 190 cm³ (+2,9%), więcej pierwszych rejestracji o 20 (+44%).
  • Massey Ferguson MF 7S.180: mocniejszy o 5 kW (ok. 7 KM) (+3,3%), nowsze egzemplarze z importu (mediana) o 15 lat.

Podsumowanie wygenerowane automatycznie wyłącznie z liczb w tabeli; liczymy tylko parametry, w których więcej znaczy jednoznacznie więcej, z wartością dla obu modeli w tej samej jednostce. Masy nie oceniamy.

Kluczowe parametry (długość słupka względem większej wartości)

John Deere 7530 Massey Ferguson MF 7S.180

Moc netto silnika (najczęstszy wpis)

150 kW
155 kW

Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)

6 790 cm³
6 600 cm³

Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)

65 rejestracji
45 rejestracji

Porównaj John Deere 7530 z najpopularniejszym w klasie: Fendt 724 VARIO (ciągniki kołowe, 200 KM i więcej; 228 pierwszych rejestracji)

Porównaj Massey Ferguson MF 7S.180 z najpopularniejszym w klasie: Fendt 724 VARIO (ciągniki kołowe, 200 KM i więcej; 228 pierwszych rejestracji)

ParametrJohn Deere 7530Massey Ferguson MF 7S.180
Silnik
Moc netto silnika (najczęstszy wpis)150 kW (ok. 204 KM)155 kW (ok. 211 KM) lepsza wartość +3,3%
Moc netto – mediana150,0 kW (ok. 204 KM)155,0 kW (ok. 211 KM) +3,3%
Pojemność skokowa (najczęstszy wpis)6 790 cm³ lepsza wartość +2,9%6 600 cm³
Paliwoolej napędowyolej napędowy
Masa
Masa własna (najczęstszy wpis)7 100 kg7 920 kg +12%
Masa własna – mediana7 700 kg7 925 kg +2,9%
Ewidencja
Podrodzajkołowykołowy
Rok produkcji – nowebrak danych2023–2026
Rok produkcji – z importu2007–2012 (mediana 2009)2024–2025 (mediana 2024)
Rocznik – najnowszy rok produkcji (nowe)brak danych2026
Rocznik – mediana roku produkcji (import)20092024 lepsza wartość
Pierwsze rejestracje w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026)65 (nowe: 0, używane z importu: 65) lepsza wartość +44%45 (nowe: 43, używane z importu: 2)

Zielonym oznaczamy lepszą wartość tylko tam, gdzie więcej znaczy jednoznacznie więcej (moc, pojemność silnika, liczba cylindrów, zbiorniki, wydajność rozładunku, prędkość, szerokość hedera, udźwig, nowszy rocznik, liczba rejestracji w CEPiK) i obie wartości są pojedynczą liczbą w tej samej jednostce. Procent przy większej wartości to różnica względem mniejszej. Masy i wymiarów nie oceniamy. Ceny nie podajemy – nie ma jej w naszych bazach.

Źródło: Centralna Ewidencja Pojazdów, API CEPiK – ciągniki rolnicze zarejestrowane po raz pierwszy w Polsce (październik 2025 – wrzesień 2026). To wpisy z dowodów rejestracyjnych, nie katalog producenta; „najczęstszy wpis” to wartość podana dla największej liczby pojazdów danego modelu. Szczegóły na kartach: John Deere 7530, Massey Ferguson MF 7S.180.

To zestawienie ma też stałą stronę: John Deere 7530 vs Massey Ferguson MF 7S.180 →

Gotowe zestawienia

205 par modeli konkurencyjnych marek o zbliżonej mocy (ciągniki, kombajny) lub pojemności (rozsiewacze nawozów).

Ciągniki (158)

Pokaż listę

Kombajny zbożowe (41)

Pokaż listę

Maszyny (6)

Pokaż listę

Bazy modeli